Університетська спільнота вшанувала пам’ять жертв Голодомору в Україні

Вшановуючи пам’ять жертв однієї з найстрашніших трагедій в історії України – Голодомору 1932-1933 років, студенти, викладачі та працівники Львівського національного університету імені Івана Франка  24 листопада 2017 року провели традиційну акцію із запалювання лампадок на площі перед пам’ятником Іванові Франку.

Схиливши голови в жалобній скорботі, представники академічної спільноти щирою молитвою та хвилиною мовчання вшанували пам’ять українців, заморених голодом.

Студенти разом із викладачами виклали хрест із лампадок – символ страждання і водночас невгасимої сили української нації.

«Голодомор забрав життя мільйонів українців, але наша нація вистояла, довівши, що навіть звіряча лють тоталітарного режиму, не може перемогти дух народу, бажання до змін і віру у відновлення Української держави», – зазначив Ректор Університету, професор Володимир Мельник і додав, що найкращим вшануванням пам’яті жертв Голодомору є праця кожного громадянина, спрямована на розбудову української державності.

Також Ректор подякував усім, хто впродовж багатьох років зберігає традицію проведення акції і шанує пам’ять про мільйони невинних українців, життя яких забрав Голодомор.