В Університеті обговорили актуальні питання відпусток у 2024 році

13 червня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся онлайн-семінар на тему «Актуальні питання відпусток у 2024 році». Організували захід Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України, Первинна профспілкова організація працівників Львівського національного університету імені Івана Франка, Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці та Український центр соціально-правових досліджень.

Загалом в онлайн-зустрічі взяли участь близько 500 осіб, серед яких керівники установ та закладів освіти, представники кадрових та бухгалтерських служб, керівники відділів освіти, голови  територіальних та первинних профспілкових організацій освітян.

Перед учасниками заходу виступили голова Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Марія Яцейко, яка зазначила, що останні законодавчі зміни щодо відпусток вимагають чіткого роз’яснення їхньої практичної реалізації безпосередньо роботодавцем та чіткого алгоритму дій, з метою недопущення порушення законних прав та інтересів працівників освітньої галузі.

Заступник начальника Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Андрій Вакула акцентував на повноваженнях Держпраці в умовах воєнного стану та проведення перевірок за певних умов у тому числі за зверненнями працівників. Натомість заступниця начальника відділу з питань праці південного регіону Управління з інспекційної діяльності у Львівській області Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Наталія Щерба у своєму виступі зосередилась на порядку й умовах надання щорічних відпусток та розповіла про зміни у законодавстві щодо надання відпусток.

У виступі заступника голови Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Мар’яна Калина йшлося про специфіку надання щорічних відпусток педагогічним працівникам, порядок їхньої оплати, особливості розрахунку кількості днів щорічної відпустки педагогічним працівникам, порядок надання відпусток без збереження заробітної плати в умовах воєнного стану.

В обговоренні актуальних питань семінару також взяли участь начальниця відділу управління персоналом Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Ольга Моздір, модератор семінару, професор кафедри соціального права Володимир Бурак, голова Первинної профспілкової організації працівників Національного університету «Львівська політехніка» Роман Колодій.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото