В Університеті обговорили питання збереження наступності між початковою та базовою середньою освітою

31 травня 2023 року відбувся міжфакультетський науково-методичний семінар «Нова українська школа: збереження наступності між початковою та базовою середньою освітою». Ініціаторами семінару виступили Центр забезпечення якості освіти ЛНУ ім. Івана Франка та Навчально-наукова лабораторія Нової української школи факультету педагогічної освіти.

Слухачами семінару були гаранти освітньо-професійних програм  «Середня освіта», які провадяться  на низці  факультетів Університету,  члени проєктних груп,  викладачі фахових дисциплін, керівники практик.

З вітальним словом виступила завідувачка кафедри початкової та дошкільної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка, докторка педагогічних наук, професорка Наталія Мачинська, яка привітала присутніх у Навчально-науковій лабораторії Нової української школи та наголосила на важливості проведення цього семінару в аспекті підготовки майбутнього фахівця базової середньої освіти.

Завідувачка навчально-наукової лабораторії Нової української школи, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри початкової та дошкільної освіти ЛНУ ім. Івана Франка Марта Проц розкрила особливості реалізації НУШ в початковій освіті, акцентуючи увагу на шести ознаках: інтеграції, моделі оцінювання, середовищі НУШ, педагогіки партнерства, ранкових зустрічах, діяльнісному підході.

Методист кабінету координації впровадження НУШ ЛОІППО, співавторка  розробки Державного стандарту  базової середньої освіти, модельної програми «Україна і світ. Вступ до історії та громадянської освіти» та підручника для 5-6 класів, Амбасадор EuroClio Ірина Костюк проаналізувала нормативний документ, описала модельні програми, визначила особливості календарно-тематичного планування на прикладі змістової лінії громадянської та історичної освіти. Доповідачка акцентувала на важливості трансформаційних компетентностей, які можуть допомогти учням створити краще майбутнє.

Заступник директора з науково-педагогічної роботи, старший викладач кафедри освітньої політики ЛОІППО Сергій Пазюк розкрив новації, підходи та проблеми у створенні освітньої програми в базовій середній освіті, проаналізував особливості кожної освітньої галузі, окреслив специфіку у створенні міжгалузевих інтегрованих курсів.

Надзвичайно цінним для семінару став досвід реалізації НУШ в 5 і 6 класах пілотної школи та ліцею, яким поділилися директорка ліцею № 21 ЛМР Валентина Звежинська та заступниця директора з навчально-виховної СЗШ № 99 м. Львова Наталія Слоцька.

У підсумку було визначено коло проблем, над якими слід працювати спільно Університету та ЛОІППО, визначено пріоритетні завдання для наступного семінару у формі проблемних груп для окремих освітніх галузей.

Світлини: факультету педагогічної освіти Більше фото