В Університеті підвели підсумки Тижня охорони праці

Упродовж 22-26 квітня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувалися численні заходи, присвячені питанням охорони праці та безпеки на роботі. Наймасштабнішим із них був цикл семінарів-тренінгів «Безпечне та здорове робоче середовище в умовах воєнного стану», який організувала Первинна профспілкова організація працівників Університету спільно з Українським центром соціально-правових досліджень, відділом пожежної безпеки та цивільного захисту Університету, відділом охорони праці, кафедрою мікробіології, кафедрою безпеки життєдіяльності ЛНУ ім. Івана Франка та Медичним фаховим коледжем Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. У тижневому навчанні взяли участь понад 200 працівників Університету.

Лекції-тренінги стосувалися різноманітних аспектів безпечного робочого середовища, адже питання безпеки на роботі стало особливо актуальним в умовах війни. Зокрема, завідувачка кафедри мікробіології Львівського університету, професорка Світлана Гнатуш розповіла учасникам курсу про необхідність і небезпеку використання дезінфектантів та антибіотичних препаратів, розкривши у своєму виступі ключові поняття дезінфекції, її види та методи проведення. Про сучасні проблеми чистоти повітря у приміщеннях колегам розповів доцент кафедри безпеки життєдіяльності Львівського національного університету імені Івана Франка Ігор Муць, який окреслив головні показники якості повітря у приміщеннях, розповів про санітарні норми мікроклімату й основні джерела забруднення повітря та поділився фаховими порадами. Окрім того, в межах навчання учасники пройшли й експрес-тренінг із надання першої домедичної допомоги при зовнішній масивній кровотечі, при опіках та при механічній травмі. Відповідне навчання провели представники Медичного фахового коледжу Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького на чолі з його директором Павлом Кузьмінським.

Особливої уваги сьогодні набули й питання, пов’язані зі замінуваннями, оскільки систематично відповідні повідомлення надходять до державних структур, торгових центрів, а також до закладів освіти. Про те, як діяти у цих ситуаціях учасникам навчання розповів головний інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій управління запобігання надзвичайних ситуацій та цивільного захисту по Львівській міській територіальній громаді Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області Микола Дністрянський. Натомість начальник відділу з питань пожежної безпеки та цивільного захисту Орест Онисько пригадав учасникам алгоритм дій працівників і здобувачів освіти у випадках оголошення повітряної тривоги.

Інформаційна безпека також є надзвичайно важливою, тож в межах навчання обговорили й питання інформаційно-психологічних операцій, як зброї масового ураження. Відповідну лекцію для учасників курсу прочитав професор кафедри теорії та історії політичної науки Львівського університету Ігор Вдовичин. Під час тренінгу спікер розповів про загальні підходи до характеристики інформаційно-психологічних операцій та завдання, які повинні вирішувати у ході реалізації ІПСО.

Підсумковий день – 26 квітня – присвятили темі психосоціального здоров’я працівників. Так, начальниця Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Оксана Єзерська у своєму виступі розповіла про психосоціальну підтримку на робочому місці, загальні принципи запобігання професійним ризикам, гендерні та психосоціальні ризики, подолання стресу, пов’язаного з роботою. У другій частині семінару професорка кафедри соціального права Львівського університету Олена Рим окреслила правові аспекти синдрому професійного вигорання.

В межах зустрічі перед учасниками виступили також начальник відділу охорони праці Василь Поліщук та начальник Служби радіаційної безпеки Олександр Мельник, які ознайомили колег з актуальною інформацією з питань охорони праці у Львівському університеті.

Завершився захід врученням сертифікатів учасникам циклу семінарів-тренінгів «Безпечне та здорове робоче середовище в умовах воєнного стану». Окрім того, Подяками Первинної профспілкової організації працівників Університету відзначили спікерів курсу, а пам’ятними подарунками – найактивніших учасників. До того ж, начальниця Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Оксана Єзерська відзначила грамотами організаторів навчання і подякувала Університету за співпрацю.

Світлини: Юлії Гриценко та Єлизавети Оленської Більше фото