В Університеті презентували арт-бук «#Полісся – як Всесвіт»

1 квітня 2023 року на філософському факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся унікальний творчий захід від письменниці, дослідниці, краєзнавці Ірини Рачковської-Баковецької, в рамках якого авторка презентувала арт-бук «#Полісся – як Всесвіт». На справжнє мистецьке дійство перетворили захід, окрім самої Ірини Рачковської-Баковецької, також Тарас Дороцький – лірник зі Львова, переможець Всеукраїнських фольклорних фестивалів та етноподій і донечка авторки Богуслава, другокласниця, яка у майбутньому має намір навчатися саме у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Заступниця декана філософського факультету з наукової роботи професорка Наталія Жигайло привітала учасників заходу від керівництва Львівського національного університету імені Івана Франка, декана філософського факультету Людмили Рижак, усіх колег та від себе особисто і щиро подякувала Ірині Рачковській-Баковецькій за прекрасний захід.

Етновірші. Етностиль. Фольклорний спів. Термінологія Полісся. Все це дало змогу усім присутнім та учасникам творчого вечора зануритися в унікальну атмосферу.

Арт-бук #Полісся_як_Всесвіт» – нове унікальне та креативне видання Ірини Рачковської-Баковецької, української письменниці, дослідниці, менеджерки культури, директорки Рівненського обласного центру народної творчості, яке побачило світ у видавництві «Саміт-книга». Книга поєднує в собі літературний доробок письменниці – вірші, які авторка виконує у характерній для тематики видання манері – тексти зі вставками-голосіннями, проспівуванням окремих рядків фольклорним солоспівом, а також світлини «родзинок» Рівненського Полісся з QR-кодом для переходу на повну інформацію про зображені на цих фото регіональні елементи нематеріальної культурної спадщини.

Видання є своєрідною енциклопедією краси та містичності Рівненського Полісся, а також візитною карткою творчості авторки, яка оспівує культурну велич свого краю. Авторка присвячує свою творчість сакральності, таємничості, духовній цнотливості та різнобарвності культурного спадку свого етнічного культурного пласту. Тексти віршів наповнені глибокими містичними художніми образами, голосом предків та оспівуванням традицій і цінностей свого етнічного світогляду.

В рамках презентації арт-буку письменниця провела візуалізований лекторіум про представлені у виданні «родзинки» нематеріальної культурної спадщини поліщуків – тисячолітній обряд Водіння куста, який «живе» та проводиться на Трійцю і сьогодні; мацик, як основний елемент культури харчування на Рівненському Поліссі; серпанкове полотно, що є символом та особливістю ткацької традиції цього регіону; традиції обробки та виготовлення прикрас та ікон з бурштину тощо.

Також під час презентації діяла тематична фотозона, а учасники заходу мали можливість придбали книгу з автографом письменниці.

Світлини: філософського факультету Більше фото