В Університеті презентували  монографію Олександри Вісьтак-Посівнич  «Суспільно-географічні дослідження українських вчених Галичини у міжвоєнний період 1919-1939 рр.»

22 червня 2023 року на географічному факультеті відбулася презентація  монографії Олександри Вісьтак-Посівнич (1969-2019) «Суспільно-географічні дослідження українських вчених Галичини у міжвоєнний період 1919-1939 рр.»

«Ця книга – лебедина пісня доцента кафедри економічної і соціальної географії Львівського університету Олександри Іванівни Вісьтак-Посівнич. Пісня нескінчена…» – відзначав у передмові науковий редактор видання професор Олег Шаблій у 2019 році.

Участь у презентації взяв проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Львівського університету Володимир Качмар, який відзначив важливу роль історико-географічних досліджень для сучасної суспільної науки і географії. Декан географічного факультету Володимир Біланюк наголосив на широкому колі персоналій науковців-географів – С. Рудницького, Ю. Полянського, В. Огоновського, О. Степанів та ін. – чиї ідеї, гіпотези, праці висвітлені у монографії Олександри Вісьтак-Посівнич.

Рецензенти монографії доктори географічних наук, професори Валерій Руденко (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича) та Юрій Кисельов (Уманський університет садівництва) відзначили наукову новизну видання, актуальність та особливості дослідження. Олександра Вісьтак-Посівнич  завжди була відомою своїми працями із історії української географії, політичної географії та геополітики, краєзнавства.

Про підготовку до видання монографії розповів упорядник монографії, кандидат історичних наук Микола Посівнич. Також він подякував усім, хто допомагав у створенні цього видання, особливо працівникам кафедри економічної і соціальної географії.

Присутні на презентації працівники географічного факультету, колеги з Тернополя, Чернівців, а також учні Лесі Іванівни поділились спогадами про її професійно-наукові віхи життя, її відданість справі науки та освіти.

На презентації були присутні близькі Лесі Іванівни – сестра Оксана та брат Василь, які подякували усім причетним до видання цієї праці.

Колишні учні та аспіранти Олександри Вісьтак-Посівнич доц. Марія Лущик (Національний університет «Львівська Політехніка») та Олег Веклин (Львівська міська рада) наголосили на особливому патріотичному вихованні студентів та загалом молоді на кафедрі економічної і соціальної географії, та наставництві і ролі у розвитку Геополітичного клубу студентів та аспірантів імені акад. С. Рудницького.

Додамо, що у передмові до монографії відзначено: «Монографія – смілива і критична, без дешевого захваляння. Вона написана із сучасних наукових позицій. Головний висновок: незважаючи на большевицько-репресивний російський режим на Сході і в Центрі України, географічне ядро землезнавчої науки у кінці двадцятих – першій половині тридцятих років ХХ ст. перемістилося у західну її частину (В. Кубійович, В. Огоновський, О. Степанів, В. Садовський та ін.). Це була по-справжньому модерна всеукраїнська географія європейського штибу. Головним обʼєктом її дослідження стала Україна і її етно-, історико-географічні та історико-політичні землі» – науковий редактор проф. Олег Шаблій (1935-2023).

Світлини: географічного факультету Більше фото