В Університеті провели загальні збори аспірантів першого року навчання

10 жовтня 2023 року в Актовій залі Будинку вчених провели загальні збори аспірантів першого року навчання Львівського університету. Цього року до аспірантури Львівського університету вступили 256 перспективних науковців.

Присутніх аспірантів привітав проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський, зокрема подякувавши їм за те, що вони обрали Львівський університет, щоб продовжувати свою наукову діяльність.  «Львівський університет – це довготривала перспектива, тренд, традиції та інновації, які змінюють світ», – наголосив проректор.

Також Роман Євгенович розповів про об’єкти, що входять до переліку Національного надбання України: від Фонду рукописних, стародрукованих і рідкісних книг Наукової бібліотеки Університету до колекції культур мікроорганізмів – продуцентів антибіотиків. Окремо Роман Євгенович акцентував на сучасних приладах, зокрема, розповів про телескопи і мікроскопи, що дозволяють спостерігати за обєктами від гіга- до нанометра. Відтак, аспіранти не лише матимуть можливість користуватись усіма доступними і відкритими ресурсами у своїх наукових пошуках, але, як молоді вчені, матимуть перевагу, бо визначатимуть і творитимуть технології майбутнього, започатковуватимуть нові напрями.

Перевагою сьогоднішніх аспірантів на переконання Романа Гладишевського є «свіжий незаангажований погляд, креативність і нове мислення». «На Вас чекають великі звершення, у мене немає сумнівів, що Ви зробите гарну персональну кар’єру, але не забувайте про виклики сьогодення, бо треба бути як фахівцем у своїй галузі, так і добрим менеджером, адже саме Ви будете відбудовувати нашу країну», – нагадав проректор, звертаючись до аспірантів.

Окрім того, професор Роман Гладишевський детально розповів про документи, якими регулюється навчання аспірантів, про освітню і наукову складову навчання, індивідуальний навчальний та науковий плани здобувачів, самостійну роботу та своєчасну підготовку роботи до захисту, про права та обов’язки аспірантів. «Я бажаю вам радіти кожному відкриттю і звершення до вас прийдуть», – побажав аспірантам першого року навчання Роман Євгенович, а  також наголосив на неухильному дотриманні здобуачами принципів академічної доброчесності, що є фундаментом академічної культури Університету.

Завідувачка відділу аспірантури і докторантури Наталія Литвинович запросила аспірантів звертатись до працівників відділу з питаннями, що виникатимуть у процесі навчання щодо іспитів та педагогічної практики й підготовки наукової роботи до захисту, а також запросила ознайомитися з необхідними документами і положеннями, що розміщенні на вебсторінці Відділу аспірантури і докторантури.

Вчений секретар Науково-дослідної частини Університету Ольга Жак поінформувала аспірантів про своєчасну підготовку дисертаційного дослідження до захисту, кількість наукових публікації у фахових виданнях та нові вимоги щодо співавторства, апробацію результатів та терміни підготовки до скликання рад.

Софія Шовгенюк, фахівець Відділу міжнародних зв’язків, розповіла аспірантам про можливості академічної мобільності в рамках двосторонніх угод з європейськими університетами, її переваги, степендіальні та ґрантові програми.

Голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених Університету Святослав Пах поінформував присутніх про можливості отримати фінансову підтримку від Товариства, зокрема іменні премії чи оплату відряджень на наукові конференції, про представництво інтересів аспірантів в Університеті, доступ до системи «Антиплагіат», розсилку дайджесту наукових новин тощо.

На завершення провідний фахівець Відділу аспірантури та докторантури Надія Лемега докладно розповіла про те як посторінково заповнити індивідуальний навчальний план, індивідуальний план наукової роботи, терміни проходження педагогічної практики,  довідку-виклик на начитку для аспірантів заочної форми навчання та звітність роботи.