В Університеті пройшла зустріч щодо розробки онлайн-навігації у корпусах

Розвиток цифровізації невпинно зростає не лише у світі, а й у нашій країні. Ми щодня слідкуємо за новинами Міністерства цифрової трансформації і розуміємо, якого прориву Україна вже досягла у цій сфері, а якого ще досягне, якщо буде надалі рухатися у тому ж темпі. Університет — це також своєрідна держава. І нашим завданням є зробити у ньому максимально комфортне життя. Нещодавно, 1 травня, у 220 авдиторії зібралися студенти, які зацікавлені розвитком Університету у сфері ІТ. Стосувалася зустріч розгляду ідеї впровадження онлайн-навігації у навчальному закладі.

Проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський, який був ініціатором зустрічі, розпочав обговорення із розмови про досвід модернізації вищої освіти в напрямку цифровізації в Україні та Європі. «Сьогодні ми вже кілька років користуємося системою “Деканат”, віртуальним навчальним середовищем Moodle та ще кількома програмами для структуризації інформації у навчальному закладі. Звичайно, ми не претендуємо на досконалість, бо час змінюється, тож завжди треба мати куди рости. Проте це вже достатньо великий крок для полегшення життя студентів і викладачів, коли лише за допомогою декількох натискань можна подивитися оцінки, відправити роботи на перевірку чи ознайомитися із тим чи іншим курсом. Сьогодні саме від вас, шановні студенти, поступила пропозиція створити путівник, або ж навігатор, по Університету. Не будемо вважати це геть новою ідеєю, бо такі пропозиції лунали й кілька років тому, але важливо те, що ви маєте бажання реалізовувати цей проєкт не лише в теорії, а й практично», – зазначив Віталій Михайлович.

Що ж передбачає запропонований проєкт? Першим завданням стане побудова баз даних приміщень. Також завдяки допомозі компанії ТОВ “Бюро-Львів”, зокрема директора Кияка Антіна Юліановича, що був присутній на зустрічі та провів невеличкий екскурс у користуванні програмою, важливо паспортизувати усі будівлі та приміщення Університету.

Що це дасть? Насамперед можливість згодом створити цифровізацію кожного приміщення. Тобто, якщо хтось захоче глянути, які авдиторії є на тому чи іншому факультеті, як виглядає Актова, Дзеркальна та інші зали, то достатньо буде смартфона та кількох натискань. Так само не кожен знає, що Університет насправді складається з великої кількости корпусів, а також має у своєму складі Астрономічну обсерваторію, Чорногірський стаціонар, Шацький біолого-географічний стаціонар, два ботанічні сади та ще багато інших вартих уваги об’єктів. І саме ця розробка дасть можливість кожному члену університетської родини познайомитися із нашою Alma Mater наповну.

Така ініціатива матиме переваги також і в господарському напрямку, адже дозволить лише за допомогою програми вимірювати висоту, площу кімнат, що значно спростить роботу ремонтно-будівельному відділу та реставраторам. Оскільки більшість наших корпусів є пам’ятками архітектури державного значення, то це значно спростить моніторинг їхнього стану та, за потреби, відновлювальні роботи.

Сьогодні поки немає цієї програми з українськомовним інтерфейсом, проте, як зазначив Віталій Михайлович, це може бути чудовою нагодою та ще одним викликом — подати запит для реалізації такої можливості для українців.

Студенти, що були присутні в залі, дуже зацікавилися проєктом та готові долучитися до його реалізації вже зараз. Тож бажаємо усій ініціативній групі наполегливості та терпеливості в реалізації цього задуму.

Світлини: Пресцентр Більше фото