В Університеті розпочалися підсумкові засідання Науково-технічної ради

11 грудня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочалися підсумкові засідання Науково-технічної ради, під час яких учасники зібрань заслухають та обговорять річні звіти про наукову роботу факультетів і структурних підрозділів.

Розпочинаючи роботу циклу засідань, усіх присутніх привітав проректор з наукової роботи Університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський. «Сьогодні в Україні вирішується історія національного, європейського і загалом світового майбутнього. Наші воїни мужньо дають відсіч ворогу на передовій, а ми з вами як представники академічної спільноти плануємо відновлення країни, проте це неможливо без застосування інноваційних підходів. З початку повномасштабного вторгнення пріоритети наукової діяльності Університету були переорієнтовані на військово-цивільну оборону та перебудову України. Безумовно величезним завданням на сьогодні є закріплення енергетичної безпеки і відновлення біосистеми, а також налагодження суспільних взаємодій. В той же час нам треба зберегти власні традиції і максимально зміцнити авторитет України у світі.  Дякуємо нашим Захисникам і Захисницям, завдяки яким ми маємо змогу жити і працювати, навчати і навчатися, планувати майбутнє», – підкреслив Роман Гладишевський.

Під час першого підсумкового засідання НТР учасники заслухали звіти керівників наукових робіт молодих вчених. Першою із напрацюваннями присутніх ознайомила професорка кафедри теоретичної фізики імені професора Івана Вакарчука фізичного факультету Христина Гнатенко. Вона розповіла про еволюцію матерії у Всесвіті та квантованість простору на планківських масштабах. Надалі науковий співробітник кафедри неорганічної хімії хімічного факультету, провідний інженер Центру колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія матеріалознавства інтерметалічних сполук» Василь Кордан прозвітував про виконання наукової роботи «Нові інтерметаліди: синтез, хімічний і структурний тюнінг для забезпечення високої енергоефективності».

Про наукові пошуки молодих науковців у сфері розробки перспективних методів конструювання сполук з антимікробною та протираковою дією розповів провідний науковий співробітник кафедри органічної хімії хімічного факультету Назарій Походило. А професор кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту економічного факультету Назар Демчишак представив концепцію розвитку фінансових технологій і цифрової економіки для післявоєнного відновлення України та зміцнення національної безпеки.

Також під час засідання доцент кафедри експериментальної фізики фізичного факультету Мирон Рудиш розповів про наукову роботу молодих вчених на тему «Нові моно-, полі-, нанокристалічні матеріали подвійного призначення для акумуляторів водню, сенсорної техніки та електроніки». А асистент кафедри сенсорної та напівпровідникової електроніки, науковий співробітник Науково-дослідної лабораторії сенсорики факультету електроніки та комп’ютерних технологій Маркіян Кушлик прозвітував про нові ефективні тонкоплівкові матеріали на основі плазмонно модифікованих люмінофорів для фотовольтаїчних застосувань.

Опісля звітів керівників наукових робіт молодих вчених Роман Гладишевський подякував науковцям за активну і плідну працю та запросив учасників засідання заслухати звіти про діяльність Наукової бібліотеки Університету, факультету культури і мистецтв, філологічного факультету, історичного факультету, Інституту історичних досліджень, філософського факультету і факультету журналістики.

Інформацію про діяльність усіх факультетів та наукових підрозділів Університету, нові перспективні дослідження, зокрема, спрямовані на зміцнення обороноздатності нашої держави, учасники засідань заслухають упродовж тижня. Триватимуть засідання Науково-технічної ради до 22 грудня, тоді ж буде прийнята Ухвала НТР «Про підсумки наукової діяльності Університету у 2023 році».

Світлини: Олега Вівчарика та Ярини Пришляк Більше фото