В Університеті розпочалися підсумкові засідання Науково-технічної ради

У Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочалися підсумкові засідання Науково-технічної ради, під час яких учасники зібрань заслухають та обговорять річні звіти про наукову роботу факультетів і структурних підрозділів.

Розпочинаючи роботу циклу засідань, проректор з наукової роботи Університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський привітав усіх присутніх та окреслив магістральні досягнення колективу Університету у сфері наукових досліджень. «В цей надзвичайно складний рік працівники Університету якісно мобілізувалися на вирішення нагальних завдань щодо здійснення наукової діяльності. Львівський університет  розробляє технології виготовлення матеріалів подвійного призначення, працює над відновленням біосистем, закріпленням енергетичної безпеки, налагодженням суспільних взаємодій. Ми здійснюємо запити для збереження кадрового потенціалу, інтеграції Університету у світовий науковий простір, підтримки наших вчених закордонними інституціями», – акцентував Роман Євгенович.

Знаково, що під час першого підсумкового засідання НТР, 12 грудня 2022 року, учасники засідання заслухали звіти керівників наукових робіт молодих вчених. Адже саме молоді дослідники ЛНУ ім. Івана Франка у цьому році активно отримують загальнонаціональне визнання. Першим із напрацюваннями присутніх познайомив асистент кафедри сенсорної та напівпровідникової електроніки факультету електроніки та комп’ютерних технологій Маркіян Кушлик. Він детально розповів про модифікацію оптичних властивостей кремнієвих структур та РЗМ-вмісних матеріалів на основі оксидів і халькогенідів методами плазмонного резонансу.

Надалі доцент кафедри неорганічної хімії хімічного факультету Юрій Сливка прозвітував про виконання наукової роботи «Синтез, структура та нелінійнооптичні властивості нових π-комплексів купруму(І) на основі алільних похідних біологічно важливих гетероциклічних сполук». Також про роботу, що стосується вивчення еволюції матерії у Всесвіті та квантованості простору на планківських масштабах, доповіла професорка кафедри теоретичної фізики імені професора Івана Вакарчука фізичного факультету Христина Гнатенко.

Про наукові пошуки молодих науковців у сфері розробки перспективних методів конструювання сполук з антимікробною та протираковою дією розповів провідний науковий співробітник кафедри органічної хімії хімічного факультету Назарій Походило. А науковий співробітник кафедри неорганічної хімії і Центру колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія матеріалознавства інтерметалічних сполук» Василь Кордан прозвітував про успіхи наукової роботи «Нові інтерметаліди: синтез, хімічний і структурний тюнінг для забезпечення високої енергоефективності».

Опісля звітів керівників наукових робіт молодих вчених Роман Гладишевський подякував науковцям за активну і плідну працю. «Наші молоді вчені демонструють креативний підхід та нові рішення для розв’язання проблем. Україна неминуче переможе у війні, яку веде росія, і, завдяки нашій молоді, ми відбудуємо державу та покращимо усі сфери життя», – наголосив Роман Євгенович.

Надалі учасники засідання заслухали звіти про діяльність Наукової бібліотеки Університету, факультету культури і мистецтв, філологічного факультету, історичного факультету, філософського факультету і факультету журналістики. Кожен звіт представляли декани відповідних факультетів та керівник підрозділу.

Інформацію про діяльність усіх факультетів та наукових підрозділів Університету учасники засідань заслухають упродовж тижня. Триватимуть засідання Науково-технічної ради до 21 грудня, тоді ж буде прийнята Ухвала НТР «Про підсумки діяльності Університету у 2022 році».

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото