В Університеті відбулася Міжнародна студентська конференція про цифровізацію та інтернаціоналізацію освіти

9 грудня 2022 року в рамках проєкту Learnopolis+ (DAAD) на базі факультету іноземних мов Львівського університету відбулася Міжнародна студентська конференція «Дистанційне навчання та інтернаціоналізація: тренд чи виклик майбутнього?».

До конференції долучилися студенти і науково-педагогічні працівники Львівського національного університету імені Івана Франка та здобувачі вищої освіти з Німеччини, які мали змогу поділитися власним досвідом навчання та викладання із залученням дистанційних технологій, а також реалізації заходів, спрямованих на інтернаціоналізацію.

Розпочав роботу конференції керівник проєкту Learnopolis+ (Байротський університет) та добрий друг Львівського університету Ніколай Тойфель, який наголосив на важливості підтримки України загалом й української освіти зокрема у реаліях сьогодення.

Серед українських студентів доповіді на конференції представили студентка кафедри міжкультурної комунікації та перекладу Дарина Плитус з темою «Інтернаціоналізація через діджиталізацію: перспективи доступної кроскультурної/кросуніверситетської комунікації у вищій освіті за допомогою діджиталізації» і студентка кафедри перекладознавства та контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура Уляна Дрогомирецька з темою «Виклики вищої освіти у період війни: практика застосування дистанційних технологій для забезпечення безперервності освітнього процесу, основні виклики та переваги».

Змістовну доповідь на тему «Інтернаціоналізація в період глобальних суспільно-політичних змін, досвід онлайн-освіти під час пандемії та динаміка якості освітнього процесу та знань студентів» також виголосив голова Студентського самоврядування Байротського університету Мілан Тартлер.

Після представлення студентських доповідей усі учасники конференції мали можливість взяти участь у дискусії «Освіта майбутнього: якою її бачать сучасні студенти\-ки», модератором якої був голова Профкому студентів ЛНУ ім. Івана Франка Микола Спересенко.

Від Львівського університету до обговорення проблематики також долучилися проректор із науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник, проректор із науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський, заступниця декана факультету іноземних мов із міжнародної співпраці Юлія Наняк, завідувачка  кафедри міжкультурної комунікації та перекладу Алла Паславська, викладачка і представниця Відділу міжнародних зв’язків Оксана Мольдерф, а також інші колеги-викладачі і представники студентства. Це дало змогу поглянути на дискусійну тему як з боку адміністрації, так і з боку викладачів і здобувачів освіти.