В Університеті стартувала міжнародна конференція «Географія, економіка і туризм: національний та міжнародний досвід»

6 жовтня 2023 року на географічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка розпочалась ХVІІ Міжнародна наукова конференція «Географія, економіка і туризм: національний та міжнародний досвід», присвячена 20-річчю кафедри туризму. У науковому заході беруть участь знані вчені з України та Польщі.

Організували дводенний науковий форум кафедра туризму географічного факультету у співпраці з кафедрою європейських та регіональних студій факультету міжнародних відносин та Еколого-географічним фондом.

Із вітальним словом до учасників конференції звернулася завідувачка кафедри туризму, докторка економічних наук, професорка Марта Мальська. Марта Пилипівна наголосила, що традиційний науковий захід цьогоріч є особливо святковим, адже присвячений 20-річчю кафедри туризму на географічному факультеті. Марта Мальська коротко розповіла учасникам про початок створення кафедри, ознайомила з напрацюваннями колективу за цей період.

«За 20 років функціонування кафедра туризму активно розвивалася і розширювалась, і сьогодні ми пишаємось тим, що маємо тисячі випускників, які успішно працюють у готельно-ресторанній сфері та сфері туризму. Ми постійно прагнемо здобувати нові знання, а відтак відкрили чотири нові освітні програми і плануємо відкривати наступну. За ці роки кафедра також значно розширила свій колектив – зараз тут працюють талановиті науковці, які готують висококваліфікованих фахівців й активно реалізовують науковий доробок. Увесь колектив та студенти – активні і цілеспрямовані, адже туризм вчить любити життя і насолоджуватись ним. Тож, живіть на повну та вірте у себе!», ‒ наголосила Марта Мальська й побажала усім учасникам плідних дискусій.

Учасників конференції привітав проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар. Насамперед Володимир Михайлович відзначив, що географічні науки нерозривно пов’язані з історією Львівського університету, адже їх вивчали студенти у різні періоди його існування. «Тому, свого часу, й виникла ідея створити кафедру туризму, працівниками якої спершу були лише п’ять осіб. Сьогодні тут працюють майже 40 науковців, що демонструє активний розвиток географічного факультету та Університету в цілому. Освітні програми кафедри туризму сьогодні є надзвичайно актуальними і свідчать про добрий і дієвий менеджмент на факультеті. Тож бажаю кафедрі процвітання та активного набору талановитих студентів. Все вдасться, адже працівники кафедри як ніхто знають, як зробити так, щоб студенти були гордими стати її випускниками», – наголосив Володимир Качмар.

Від імені Ректора Львівського університету, члена-кореспондента НАН України, професора Володимира Мельника Володимир Качмар вручив Подяки представникам колективу кафедри туризму за багаторічну сумлінну працю, вагомі здобутки у професійній діяльності та з нагоди 20-річчя від часу створення кафедри.

До вітальних слів долучився декан географічного факультету Володимир Біланюк. Володимир Іванович, звертаючись до учасників конференції, насамперед висловив вдячність завідувачці кафедри туризму Марті Мальській та усьому колективу за плідну працю. За словами декана, за відносно невеликий відтинок часу, працівники кафедри зуміли на високому рівні організувати науково-освітню складову та засвідчити свій професіоналізм.

У виступі Володимир Біланюк також коротко розповів присутнім про перші кроки до створення кафедри туризму у 2003 році, пошук і згуртування науковців, які активно долучились до розвитку кафедри, кропітку роботу фахівців над методичним забезпеченням. Також декан означив актуальність розвитку цієї сфери у теперішній час.

Володимир Іванович подякував колективу кафедри за ініціативи, активність у житті факультету та Університету й у міжнародних проєктах. «Кафедра туризму є формотворчою складовою географічного факультету Львівського університету, який відкривши цікаві і потрібні спеціальності, зараз посідає перше місце серед географічних факультетів України. Приємно, що на нашому факультеті є спеціальності, які мають надзвичайну популярність, що, відповідно, накладає велику відповідальність за підготовку висококваліфікованих фахівців. За час свого існування кафедра туризму об’єднала інші кафедри географічного факультету, активно співпрацювала з їхніми фахівцями, а згодом «виховала» своїх учнів, які сьогодні успішно тут працюють. Колектив кафедри постійно тримає руку на пульсі всіх інновацій в сфері готельно-ресторанної справи і туризму. Тож і надалі будьте однодумцями й зберігайте високий рівень професіоналізму, адже потенціал колективу сприяє тому, щоб ви і надалі тримали першість у туристичній сфері», ‒ висловив переконання Володимир Біланюк.

До вітальних слів також долучились гості заходу. Зокрема учасників міжнародної конференції привітав директор ЛКП «Центр розвитку туризму» Віталій Кулик, який розповів про основні напрямки роботи підприємства, його головні ідеї та організацію. До привітань учасників також долучилась професорка, докторка економічних наук, завідувачка відділу регіональної економічної політики Інституту регіональних досліджень НАН України Світлана Шульц, побажавши колегам подальшого поступу, розширення освітніх програм і талановитих студентів, які надалі матимуть змогу поповнювати кадровий потенціал Інституту.

Учасників конференції також привітав в.о. завідувача кафедри туризму Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Володимир Худоба, побажавши колективу кафедри плідних конференційних дискусій, подальшої співпраці, витривалості та підкорення нових вершин.

Кандидатка економічних наук, доцентка кафедри менеджменту та маркетингу Національного лісотехнічного університету України Евеліна Кульчицька долучилась до вітальних слів, побажавши колегам цікавої конференції та активної роботи.

Надалі учасники наукового форуму продовжили роботу у форматі пленарного засідання, де обговорили найбільш актуальні питання у сфері туризму та готельно-ресторанної справи. Зокрема, науковці акцентували увагу на актуальності лікувально-оздоровчого туризму та туристично-рекреаційному потенціалі українських міст, обговорили підходи до зонування агротуристичних дестинацій, інновації у сфері рекреації, особливості індустріального туризму та інше.

Також під час секційних засідань учасники міжнародної конференції порушили питання екологічного та ділового туризму в Україні, обговорили безпеку туристів під час воєнного стану та акцентували увагу на можливостях у сфері туризму Бібрської ОТГ, Карпатського регіону, Стрийського району та окремих районів міста Львова. Окремо також науковці обговорили кейси проєкту «Спадщина UA» як успішного досвіду відновлення унікальних садиб Львівської області для потреб туризму й торкнулися у своїх дискусіях низки інших важливих тем.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото