В Університеті стартував IV онлайн-курс професійного розвитку науково-педагогічних працівників «Вдосконалення викладацької майстерності»

Сьогодні, 6 квітня, стартував онлайн-курс професійного розвитку науково-педагогічних працівників «Вдосконалення викладацької майстерності». Його розробив Центр маркетингу та розвитку спільно з Відділом вдосконалення викладацької майстерності. Це уже четвертий такий курс для викладачів, який з кожним роком удосконалюється, незважаючи на усі перепони. Попри те, що вже вдруге навчання відбувається під час війни, сьогодні все одно близько 300 учасників виявило бажання здобувати нові знання на ньому. Також до курсу долучилися й викладачі з інших ЗВО, зокрема із таких, як Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка, Львівський національний університет безпеки життєдіяльності, Харківський національний педагогічний університет та інші.

Сьогодні на урочистому відкритті учасників привітали ректор Львівського національного університету ім. І. Франка Володимир Петрович Мельник, перший проректор Андрій Федорович Гукалюк, проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Михайлович Кухарський, а також керівниця Центру маркетингу та розвитку, доцентка кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи Ольга Осередчук разом із керівницею Центру забезпечення якості освіти, доценткою кафедри європейського права  Іриною Іваночко.

Ректор Львівського університету, професор Володимир Мельник у своєму вітальному слові наголосив на важливості такого навчання у сучасних обставинах: “Повсякчас пріоритетом розвитку Університету є, без сумніву, програма, націлена на зростання науково-педагогічного працівника, адже лише високо компетентний викладач може донести студентам все те найкраще, що знає сам. Переконаний, що в часи грандіозної революції інформаційного світу, пов’язаної зі штучним інтелектом, викладачам важливо вміти правильно використовувати усі можливі ресурси із великого потоку інформації, аби завдяки вам наші студенти мали змогу пізнавати найбільш актуальні тенденції в тій чи іншій галузі. Тож курси «Вдосконалення викладацької майстерності» якраз і дозволяють педагогам іти в ногу з часом та переймати досвід у інших фахівців з України та закордону”.

Пізніше на учасників уже чекали 4 продуктивні лекції. Розпочав освітній марафон проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Львівського національного університету імені Івана Франка Віталій Кухарський («Система вищої освіти, тенденції розвитку та інтеграції в європейський освітній простір»), а далі продовжили керівниця Центру забезпечення якості освіти Львівського національного університету імені Івана Франка Ірина Іваночко («Розробка освітніх програм і матриці відповідності програмних результатів навчання, освітніх компонентів. Роль гаранта освітньої програми», «Алгоритм удосконалення робочої програми навчальної дисципліни. Методичне забезпечення навчального курсу. Силабуси») та кандидат фізико-математичних наук, старший дослідник, завідувач відділу науково-технічної інформації та науково-організаційної роботи Іван Куньо («Академічний плагіат: виявлення плагіату, антиплагіатні програми»).

Загалом І модуль «Система вищої освіти України. Академічна доброчесність» триватиме з 6 по 8 квітня і міститиме в собі 30 академічних годин. Вкінці засвоєні знання будуть перевірені тестуванням.

Загалом курс складається з 5 Модулів (6 Кредитів):

  • І Модуль «Система вищої освіти України. Академічна доброчесність», 
  • ІІ Модуль «Soft Skills компетенції викладача вищої освіти», 
  • ІІІ Модуль «Інформаційні технології в освітньому процесі», 
  • IV Модуль «Можливості викладача при використанні платформи Moodle», 
  • V Модуль «Педагогічна інноватика. Професійний (науковий) бренд викладача».

Курс є безкоштовним для працівників Університету, а участь у ньому після його успішного завершення підтверджується відповідними сертифікатами. Також вже традиційно певні модулі в курсі передбачають не лише обов’язкові лекції, але й вибіркові теми.

Щиро радіємо розвитку наших колег і бажаємо наснаги до засвоєння нових знань та задоволення від освітнього процесу.

 

Більше фото