В Університеті відбулась зустріч в рамках щорічної міжнародної освітньої кампанії Global Money Week 2024

21 березня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулась зустріч в рамках щорічної міжнародної освітньої кампанії Global Money Week 2024 «Захистіть свої гроші, убезпечте своє майбутнє». У заході взяли участь представники адміністрації, студенти і працівники Університету та представники українських банків. Модерувала зустріч доцентка кафедри обліку і аудиту ЛНУ ім. Івана Франка Уляна Пелех.

Учасників зустрічі привітав перший проректор Університету Андрій Гукалюк, подякувавши організаторам зустрічі за підготовку заходу, а представникам банківської сфери, які долучилися, – за співпрацю. Звертаючись до студентів, Андрій Федорович наголосив на важливості таких зустрічей. «У цьому залі є багато студентів, які обрали для навчання спеціальність “Фінанси, банківська справа і страхування”, одним із елементів якої є банківська справа. Дуже важливо, що тут присутні колеги, які є нашими стратегічними партнерами. Переконаний, що вони залучатимуться до розробки, оптимізації та оновлення освітніх програм, виходячи з тих потреб, які зараз має банківська система. Університет завжди прислухається до думки стейкхолдерів, оновлює чинні і впроваджує нові освітні програми, адже наше головне завдання не просто дати можливість Вам, дорогі студенти, отримати диплом, а й зробити все, щоб Ви знайшли себе на ринку праці», – зазначив Андрій Гукалюк.

Слова вітання присутнім адресував декан економічного факультету Ростислав Михайлишин: «Я переконаний, що сьогодні студенти почують дуже багато корисної інформації, яка розширить їхні знання щодо особливостей функціонування банківської системи і фінансової системи загалом. Це буде корисно з точки зору формування бази їхніх знань  – теоретичних і практичних, – зазначив декан. – Надзвичайно важливою є тема зустрічі, яка присвячена тому, як в умовах нестабільності, турбулентності і невизначеності захистити свої фінансові активи і зберегти ту базу, яка забезпечує поступальний розвиток нашої держави».

До студентів звернувся і перший віце-президент Асоціації українських банків Віталій Романчукевич: «Ви, шановні студенти,  дуже важливі, адже потреба в кадрах є високою, тому «лупайте цю скалу», ми на Вас розраховуємо. Якщо Ви вибрали для себе такий шлях – стати фінансистом, стати банкіром, то Вам потрібно прикласти чимало зусиль. Ви повинні ставити перед собою великі цілі, бо лише при великих цілях Ви матимете великі результати».

З учасникам зустрічі поспілкувався також заступник голови Правління Асоціації банків Львівщини,  начальник філії Львівське обласне управління АТ «ОЩАДБАНК» Ігор Романів. «Дякуючи тому, що банківська система вистояла в ці важкі часи війни і фактично врятувала економіку України, ми отримали дуже важливий, але важкий досвід, особливо у перший рік війни. Ми готові зустрічатися зі студентами і ділитися інформацією», – констатував Ігор Романів.

Надалі в межах програми відбулася презентація концепції Музею грошей, банківництва і обліково-аналітичних систем, яку представив професор кафедри обліку і аудиту Львівського університету Володимир Швець. Концепція музею передбачає постійну інтерактивну експозицію історії грошового обігу, банківництва й артефактів з обліково-аналітичних систем субʼєктів господарювання на території України за всі періоди цивілізації, що надасть основу для поширення економічного досвіду і знань в Університеті, Львові, Україні та світі. Серед основних завдань Музею – ознайомлення з історією грошового обігу, банківської справи і підприємництва, збереження унікальних зразків артефактів минулого для молодих українців і майбутніх поколінь, популяризація інформації про грошовий обіг, банківництво і обліково-аналітичні артефакти у Львові, Україні та світі, а також сучасних обліково-аналітичних технологій та економічної освіти серед молоді.

За словами професора Володимира Швеця, Музей працюватиме у декількох напрямах. Ідеться передусім про збереження і накопичення артефактів у сфері грошового обігу, банківництва і обліку, дослідження артефактів і поширення найкращого досвіду, дослідження розвитку банківської справи на українських землях, дослідження досвіду проєктування дизайну грошових і обліково-фінансових документів у Львові та в Україні.

З учасниками заходу поспілкувалася керівниця Відділу карʼєрного розвитку та співпраці з бізнесом Ірина Сновидович. «На початку нашої зустрічі студенти вже почули про багато можливостей, які пропонує Львівський університет, зокрема, й економічний факультет для нашої молоді і для компаній роботодавців. Університет завжди відкритий для співпраці та комунікації, адже сучасна освіта потребує взаємодії зі стейкхолдерами – це впливає і на якість освіти, і на професійність майбутнього випускника», – зазначила Ірина Сновидович і запросила присутніх долучитися до Форуму кар’єри, який відбуватиметься у Львівському університеті упродовж 9-10 квітня.

В межах заходу директор департаменту комунікацій АТ «Кредобанк» Віктор Гальчинський виступив з лекцією,  присвяченою питанням фінансової безпеки в умовах воєнного стану. У своєму виступі спікер поділився порадами з кібербезпеки у воєнний час, розповівши про те, як захистити кошти на платіжній картці, а також акаунти, смартфони та комп’ютери. Разом з тим, Віктор Гальчинський ознайомив учасників зустрічі з актуальними схемами шахрайства у воєнний час такими, як злам сторінки в соціальних мережах, шахрайство з використанням технології спуфінг, шахрайство під виглядом соціальних виплат, смс-розсилки від шахраїв. Під час лекції присутні також дізналися про безпечні онлайн-покупки, телефонне шахрайство і фінансовий номер телефону.

Програма зустрічі завершилась підписанням меморандумів про співпрацю між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Асоціаціями українських банків та банків Львівщини. Від Львівського університету відповідну угоду підписав від Університету перший проректор Андрій Гукалюк, від Асоціації українських банків – Віталій Романчукевич, від Асоціації банків Львівщини – Ігор Романів.

Світлини: Юлії Гриценко Більше фото