В Університеті відбулася конференція «Духовність. Культура. Глобалізація»

28 жовтня 2019 року на філософському факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася Міжнародна наукова конференція «Духовність. Культура. Глобалізація». Науковий форум  організували для того, аби обговорити важливі питання, пов’язані з проблемами глобалізації, її взаємозв’язку з наукою, культуротворчими процесами та суспільним життям.

Привітала учасників заходу декан філософського факультету Людмила Рижак. Вона відзначила, що конференція є справжньою науковою подією у житті Університету, адже  вже другий рік поспіль вона має статус міжнародної.

«До нас завітали гості з Польщі, Словаччини, Чехії та Білорусі. Дискусії, які відбуватимуться під час конференції, – це шлях до переосмислення процесів духовності, розвитку і функціонування культури. Це також унікальна можливість обмінятися науковими напрацюваннями, поспілкуватися з колегами й отримати справжнє інтелектуальне задоволення», – наголосила Людмила Рижак.

Розпочав роботу наукового форуму Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. Він зазначив, що конференція є саме тим майданчиком, де можна висловити міркування стосовно процесів глобалізації, які стосуються усіх аспектів життя сучасного суспільства. У своїй доповіді Володимир Мельник акцентував увагу на образі науки в контексті глобалізації. Зокрема, Ректор окреслив роль університету як соціокультурного феномена в житті європейської цивілізації. За його словами, «в основі університету, в результаті секуляризації, основоположними стали раціональність і демократичні принципи».

«Університет є настільки університетом, наскільки він професійно займається питаннями науковості тобто раціональності. Університет настільки університет, наскільки в ньому функціонують демократичні засади організації життя студента, викладача, професора. Тобто основи організації способу життя університету є демократичними. Раціоналізм і демократизм є тими двома цінностями, які органічно поширилися з університетського середовища на весь європейський культурницький простір», – наголосив Володимир Мельник.

Розмірковуючи, на завершення свого виступу, про зв’язок глобалізації та сучасного університетського простору Володимир Петрович наголосив: «На сьогодні в умовах інтернаціоналізації різних сфер життя, у тому числі й науки, не можна втрачати національну ідентичність, адже це веде до деструктивних процесів з точки зору дегуманізації як окремої людини, так і суспільства в цілому».

Також під час пленарного засідання учасники конференції детально розглянули теми, пов’язані із майбутнім національних культур у глобальну епоху, ціннісно-смисловими аспектами глобалізації, позанауковими знаннями та їхніми культуротворчими функціями тощо.

Після пленарного засіданням конференція продовжила роботу у таких секціях: «Філософські проблеми осмислення культури початку ХХІ століття», «Національно-культурна ідентичність: сучасні трансформації», «Трансформація соціокультурного простору в епоху глобалізації», «Релігія і релігійна культура в умовах глобалізації», «Гуманістичні, освітньо-виховні і мистецькі процеси в умовах глобалізації».

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото