В Університеті відбувся Перший міжнародний форум політологів

Упродовж 26-27 січня 2024 року відбувся Перший міжнародний форум політологів в Україні, який організували Центр політичних досліджень і кафедра політології Львівського університету у партнерстві з університетами з країн Вишеградської групи.

Загалом до Форуму долучилися понад 120 учасників особисто і ще щонайменше 30 через платформу Zoom. На одному майданчику вдалося зібрати разом науковців, дослідників й освітян зі всієї України, з Литви, Ізраїля, Чехії, Польщі, Словаччини, Угорщини тощо.

Кожна з панельних дискусій Форуму висвітлила окремий блок питань, які стосуються становлення, перебігу чи то розвитку політичної науки і практики в країнах Вишеградської четвірки, Україні й загалом у Європі і навіть світі. Окрім того, було розглянуто системи безпеки, зроблено акцент на статистичних даних, в тому числі виборчих, а також на тому, як вони транслюють динаміку змін внутрішньої національної ситуації.

Форум відбувався у чотирьох панельних дискусіях:

Надзвичайно важливо в розрізі того, що наразі наша держава перебуває у воєнному стані, побачити та почути колег з-за кордону. Їхня присутність стала доказом того, що Україна не існує поза увагою міжнародної спільноти, а представники академічних кіл ЄС зацікавлені у підтримці наших освітніх інституцій і вітчизняної науки.

Перший міжнародний форум політологів в Україні є частиною проєкту «Інновації у політичній практиці та науці Вишеградської четвірки й України: довоєнний, воєнний та євроінтеграційний контексти» в рамках «Гранту Вишеград+» (№ 22230095) від Міжнародного Вишеградського Фонду. Цей проєкт спрямований на об’єднання політологів, дослідників і практиків з різних країн, щоби вивчати й обмінюватися досвідом у галузі політичної науки. Результати проєкту сприятимуть розвитку освіти й спроможності, зміцненню професійних мереж, підтримці мобільності дослідників, викладачів і практиків у сфері політичної науки для обміну передовим досвідом між країнами Європи й Україною, зокрема на шляху її модернізації, демократизації та інтеграції у Європейський Союз.

Проєкт фінансується урядами Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини через Вишеградські гранти Міжнародного Вишеградського Фонду. Місією Фонду є просування ідей сталого регіонального співробітництва у Центральній Європі.

Світлини: Олега Вівчарика і кафедри політології Більше фото