В Університеті відкриють спеціалізацію «політична журналістика»

У 2015 році у Львівському національному університеті імені Івана Франка на базі кафедри політології філософського факультету відкриють спеціалізацію «політична журналістика», а цього року вже запрацює факультатив.

Про це повідомив ZIK.

Ректор Університету Володимир Мельник та гендиректор медіа-холдингу ZIK Ігор Туркевич 13 жовтня підписали угоду про співпрацю в рамках підготовки фахівців із політичної журналістики.

Ректор Володимир Мельник наголосив, що підготовку журналістів в Університеті потрібно суттєво модернізувати і першим дієвим кроком в цьому напрямку стане відкриття спеціалізації «політична журналістика».

«Спеціалізації теле-, радіожурналістика – це добре… Я переконаний, що з вашою допомогою ми і далі будемо модернізовувати факультет журналістики», – зазначив Володимир Мельник, звертаючись до представників ZIK.

Ініціатор з відкриття спеціалізації «політична журналістика», професор кафедри політології філософського факультету ЛНУ ім. Івана Франка Анатолій Романюк розповів, що в планах – відкриття магістратури з політичної журналістики.

«Ми бачимо, що багато студентів-політологів пробують себе в журналістиці. Їм це досить добре вдається, але є брак практичної складової – як подавати матеріал. Це – одна з причин, чому ми почали працювати над тим, як нам розвивати політичну комунікацію чи політичну журналістику. Ми не будемо закритими, не буде вимоги, що це можуть бути тільки студенти-політологи, а й інші студенти. У перспективі йдеться про магістратуру, яка буде відкрита для бакалаврів різних факультетів, а не тільки для політологів», – пояснив він.

Романюк вважає, що досвід журналістів ZIK буде цікавий майбутнім політичним журналістам.

«Вважаємо, що досвід телеканалу ZIK може бути корисним для цієї справи. Зокрема, перший майстер-клас для студентів буде проводити політичний журналіст Остап Дроздов», – наголосив він.

Ігор Туркевич зазначив, що випускники університету складають ядро журналістського колективу медіа-холдингу ЗІК.

«Розраховуємо на ваших випускників, які могли б підсилити наш колектив у столиці. Основою медіа-холдингу – інформаційної агенції та телеканалу – є ваші випускники, сподіваємося і надалі так буде», – сказав він.

Нагадаємо, цього року в Університеті було відкрито 52 спеціалізації, серед яких зокрема управління стратегічними змінами, фінансовий інжиніринг в управлінні, безпекові студії, інформаційний аналіз міжнародних процесів, воєнна журналістика, відновне правосуддя, політичні комунікації і PR, фізика наноструктур.