В Університеті започаткували День Студентського самоврядування

12 травня 2023 року в Актовій залі Університету вперше відбувся День Студентського самоврядування Львівського національного університету імені Івана Франка. На  урочистості завітали представники Студентського уряду та Студентських рад різних каденцій та десятки активних студентів різних поколінь. Дату заходу обрали невипадково, адже 12 травня 2005 року був заснований Студентський уряд Львівського університету.

Привітала учасників заходу очільниця Студентського уряду Анжеліка Кульчицька. «Сьогодні дуже важливий день для кожного з нас: ми раді вітати студентських лідерів багатьох років в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка. Рівно 18 років тому на Конференції студентів Університету ухвалили Положення про студентське самоврядування і було засновано Студентський уряд Університету. Сьогодні ми маємо чудову можливість поринути в історію і дізнатися, як розвивалося наше самоврядування і як ми стали тими, ким є сьогодні», – зазначила Анжеліка Кульчицька.

До присутніх звернувся Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. «У різні історичні періоди молодь Університету прагнула розвивати свій потенціал і творити українське академічне середовище, де можна здобути добрі знання і чудові досягнення. Кажуть, що молодь – це майбутнє країни, але молодь – це і є країна. Студенти Львівського університету завжди були там, де вирішувалися доленосні для розвитку України питання. Тому не варто применшувати роль молодих людей і казати, що вони лише будуть розвивати засади демократії у нашому суспільстві – молодь вже творить як Львівський університет, так і Українську Державу», – підкреслив Володимир Мельник.

Також до студентства звернувся перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко. «Дякую Вам за те, що йдете у студентське самоврядування, за те, що змагаєтесь, перемагаєте, займаєтесь важливими речами. Чимало «випускників» Студентського уряду сьогодні працюють у Львівській міській раді, тож я запрошую і Вас долучатися до роботи», – підкреслив Андрій Москаленко.

Надалі до слова запросили очільників Студентського уряду різних років, аби ті поділилися своїми спогадами про творення і розвиток самоврядування у Львівському університеті. Насамперед спогадами поділився очільник Студуряду 2005 року Володимир Телюк, окресливши процес становлення організації, який відбувався під егідою його команди. Також він детально розповів про важливість активного студентського самоврядування у закладах освіти та пригадав, як склалася доля його колег, які свого часу долучилися до творення Студуряду. «Насправді студентське самоврядування – це чудова школа, яка формує лідерів, дає добрі зв’язки та відкриває широкі можливості. Це – поле для залучення молоді до життя Університету. Тож, спілкуйтеся, розвивайтеся, творіть, вдосконалюйтесь і здійснюйте важливі зміни», – підкреслив Володимир Телюк.

Надалі про успіхи своїх каденцій розповіли очільники Студентського уряду різних років: Михайло Лемака (2005-2007), Арсен Грабчук (2009-2010), Роман Яцикович (2010-2014), Ксенія Пільц (заступниця голови 2014-2016 року), Яна Пекун (2016-2017), Богдан Іванусь (2017-2019), Назар Сениця (2019-2021), Олексій Каленіченко (2021-2022) та Ангеліна Бережненко (2022-2023).

Студентські лідери різних років ділилися звітами про успіхи у розвитку самоврядування Університету, розповідаючи про низку важливих заходів, які здійснювали за 18 років функціонування Студуряду, створення широких можливостей для комфортного навчання, якісного відпочинку, безперервного розвитку та успішної самореалізації студентів ЛНУ ім. Івана Франка. Так, очільники самоврядування пригадували шляхи реалізації своїх цілей, акцентували, що Студентський уряд вплинув на їхній життєвий та професійний шлях  і розповідали про те, яку важливу роль відіграла організація у викристалізовуванні не одної генерації успішних, активних та впевнених у собі людей, які прагнуть творити гідне майбутнє своєї держави.

Прикметно, що усі спікери висловили щиру радість з приводу того, що Студентський уряд продовжує активно розвиватися та створювати нові добрі традиції. Так, опісля виступів студентських лідерів стало відомо, що Вчена рада одноголосно підтримала рішення запровадити День студентського самоврядування у Львівському національному університеті імені Івана Франка, який відбуватиметься щорічно 12 травня. Після виступу колишніх керівників Студентського  уряду кожному з них вручили подяки за вагомий внесок у становлення та розвиток самоврядування в Університеті, а також запросили їх стати почесними членами Студентського уряду.

На завершення заходу Анжеліка Кульчицька за вагомий внесок у становлення та розвиток студентського самоврядування факультетів та Університету, невтомну діяльність на благо студентів та підтримку Студентського уряду вручила також подяки університетській молоді.

Нагороди отримали:

• студент хімічного факультету Олег Островський;
  • студент юридичного факультету Владислав Юрас;
  • студентка педагогічного фахового коледжу Сніжана Михайлів;
  • очільниця студентського уряду 2022-2023 року, студентка факультету педагогічної освіти Ангеліна Бережненко.

Вітаємо активних учасників студентського життя Університету і бажаємо натхнення, успіхів та реалізації нових цікавих ідей!

Світлини: Ярини Пришляк та Олега Вівчарика Більше фото