Вчена рада обрала на посади професорів

29 червня 2023 року відбулося засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. Під час засідання традиційно розглянули низку важливих для функціонування Університету питань.

Спочатку Вчена рада розглянула питання щодо відзначення вчених Університету почесними нагородами, зокрема присвоєння почесного звання «Заслужений працівник освіти України» та нагородження Грамотою Верховної Ради України.

Також, відповідно до порядку денного, сьогодні члени Вченої ради обирали на посади професорів. На початку засідання Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник ознайомив колег із процедурою обрання на посади професорів, зазначивши, що Вчена рада Університету розділяє думку вчених рад факультетів у виборних питаннях. Натомість проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський зачитав колегам висновки Атестаційно-кадрової комісії. За підсумками роботи Вченої ради, на посади професорів університетських кафедр обрано 24 особи. Разом з тим, сьогодні Вчена рада також підтримала присвоєння науковцям Університету вчених звань професора і доцента.

Надалі проректор Роман Гладишевський проаналізував підсумки наукової роботи студентів Університету.

Під час засідання також розглянули питання про зміни у складі редакційних колегій періодичних видань Університету, заснування нових наукових періодичних видань, створення разових спеціалізованих вчених рад, затвердження та уточнення тем дисертацій і рекомендації до друку наукових праць.

Згідно з порядком денним заслухали також звіт про виконання плану роботи Вченої ради у 2022-2023 навчальному році та затвердили план роботи на 2023-2024 навчальний рік.

Окрім того, Вчена рада підтримала ініціативу юридичного факультету щодо встановлення на фасаді юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка пам’ятного знаку відомим випускникам юридичного факультету, видатним громадським, політичним та державним діячам, борцям за державну незалежність України у ХХ ст. – Євгену Петрушевичу, Костю Левицькому та Євгену Коновальцю.

Світлини: Юлії Гриценко та Олега Вівчарика Більше фото