Вчена рада Університету підтримує ініціативу щодо допомоги Збройним силам України

Вчена рада Львівського національного університету імені Івана Франка виступила з підтримкою низки ініціатив, пов’язаних з фінансовою допомогою Збройним силам України. Відповідне рішення було прийнято сьогодні, 30 березня 2022 року, на черговому засіданні Вченої ради.

Ідеться передусім про перерахунок дводенного заробітку працівників Університету на підтримку Збройних сил України. Відповідну ініціативу буде реалізовано на підставі заяв працівників про згоду на перерахування коштів. Бланк заяви, розроблений бухгалтерською службою спільно з профкомом працівників, вже найближчим часом буде оприлюднено на сайті Університету, тож долучитися до спільної підтримки наших військових зможе кожен охочий працівник Львівського університету.

Упродовж засідання обговорили також питання фінансової допомоги працівникам Львівського національного університету імені Івана Франка, які мобілізовані до лав ЗСУ. Перед колегами виступив голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек, який зазначив, що ректорат виплачує матеріальну допомогу у розмірі посадового окладу працівникам Університету, які мобілізовані. Водночас профспілкова організація здійснює виплату матеріальної допомоги у розмірі 5000 гривень мобілізованим працівникам Університету, які є членами профспілки. Обидві виплати здійснюються на підставі наказу Ректора Львівського національного університету імені Івана Франка про увільнення працівника від виконання трудових обов’язків у зв’язку з призовом під час мобілізації на особливий період.

«Університет, а саме студенти, працівники, громадські організації з першого дня війни допомагають нашим військовим і внутрішньо переміщеним особам, займаються волонтерством й активним збором гуманітарної допомоги, – зазначив Юліан Богуславович. – Ми не вихваляємося цією допомогою, вона не завжди помітна і не завжди афішується, бо це за замовчуванням є обов’язком кожного у ситуації боротьби з російським агресором».

Очільник студентської профспілки Микола Спересенко своєю чергою зазначив, що волонтерська діяльність студентів сьогодні є однією з ключових. Окрему увагу він зосередив на тому, що профком студентів активно допомагає нашим студентам та колегам з інших закладів вищої освіти, реагуючи на звернення усіх, хто перебуває в небезпеці та потребує допомоги.

«Щиро дякуємо усім нашим студентам і викладачам, які бачать наші ініціативи, підтримують їх фінансово або безпосередньою участю. Це надзвичайно гарний процес і дуже добре, що наша університетська спільнота у цих питаннях є згуртованою і консолідованою.

На активній громадській роботі спільноти Львівського університету також наголосив проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар: «З перших днів війни Університет надав і продовжує надавати різноманітну допомогу майже 2-м тисячам наших громадян, які у зв’язку з бойовими діями, втратили житло чи потребують підтримки на місцях. Ми постійно контактуємо зі своїми київськими, харківськими, запорізькими колегами, спрямовуючи допомогу у конкретне русло».

Підсумовуючи, Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник підкреслив важливість консолідації зусиль кожного працівника нашої Alma Mater. «Університет справді активно долучився до різноманітної допомоги усім, хто цього потребує, в часі війни. Це є нашим обов’язком. Формально, звичайно, є багато не облікованих ініціатив, які здійснюють факультети та інші структурні підрозділи у цей складний час. Тому перерахунок дводенного заробітку працівників Університету на підтримку Збройних сил України є консолідованим внеском у перемогу нашої держави. Власне консолідованим, адже я знаю, що сотні наших працівників вже фінансово підтримали Збройні сили чи конкретні фонди, не чекаючи жодних закликів», – наголосив Ректор.

З ініціативою збільшити обсяг фінансової підтримки працівників, які мобілізовані до лав ЗСУ, виступив декан географічного факультету Володимир Біланюк. Володимир Іванович запропонував збільшити розмір фінансової допомоги згаданій категорії працівників незалежно від займаної посади, адже «сьогодні гарантією нашого життя і нашої безпеки є Збройні сили України».

В рамках засідання члени Вченої ради також обговорили можливість перерахунку консолідованої благодійної допомоги на рахунок Збройних сил України, адже перемога України є головним завданням кожного з нас!