Доцент Університету Любомир Чирун – серед найбільш цитованих у світі

За результатами оновленого рейтингу загальнонаукової бази стандартизованих показників цитування, зведеної на основі профілів учених у наукометричній базі Scopus, який нещодавно оприлюднила європейська видавнича компанія Elsevier, до 2% найбільш цитованих вчених у світі увійшли 14 науковців з шести закладів вищої освіти Львівщини. Серед них, зокрема, й науковець Львівського національного університету імені Івана Франка, доцент факультету прикладної математики та інформатики Любомир Чирун.

Загалом у рейтингу кількасот тисяч науковців, серед них – 108 українців – вчених зі Львова, Києва, Харкова, Чернівців та Івано-Франківська.

Серед науковців Львівщини до рейтингу також увійшли представники Національного університету «Львівська політехніка», Інституту прикладних проблем механіки і математики імені Ярослава Підстригача НАН України, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Національного лісотехнічного університету України та Фізико-механічного інституту імені Георгія Карпенка НАН України.

Нещодавно, 10 листопада, начальник Львівської ОВА Максим Козицький поспілкувався з дослідниками, які потрапили у 2% найбільш цитованих у світі науковців в оновлених загальнонаукових авторських базах стандартизованих показників цитування. В рамках зустрічі науковці обговорили актуальні питання наукових досліджень у різних сферах.

Додамо, що Elsevier, заснована 1880 року в Амстердамі,  – одна з найбільших видавничих компаній у світі, яка щороку видає близько чверті усіх статей, які публікують у наукових журналах. Водночас бібліографічна і реферативна база Scopus, яку беруть за основу при створенні рейтингів цитування – база даних для відстежування цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. Scopus містить понад 50 млн реферативних записів.

Щиро вітаємо Любомира Чируна зі здобутком світового масштабу та бажаємо наснаги й надалі плідно працювати задля підкорення нових наукових вершин!