Відбулась І Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Глобальні виклики людства: держава, суспільство, індивід»

10 листопада 2023 року в ЛНУ ім. Івана Франка відбулась І Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Глобальні виклики людства: держава, суспільство, індивід». Організатори заходу: Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Львівського національного університету імені Івана Франка, Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Харківського національного університету імені Василя Каразіна, Ініціативна студентська група «Wing of changes UA» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Студентське наукове історичне товариство Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

До учасників конференції звернувся проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський. «Приємно відзначити, що до організації сьогоднішнього форуму долучилася свідома і небайдужа молодь з провідних закладів вищої освіти України. Конференція зібрала представників суспільних, гуманітарних і природничих наук, аби ті спільними зусиллями віднайшли відповіді на виклики сьогодення. Безперечно, зараз в Україні вирішується майбутнє і Європи, і всього світу. Ворог веде боротьбу проти нашої ідентичності, історії, культури та традицій, разом із тим підриває світовий устрій та заперечує демократичні цінності. На плечах активної молоді – пошук конструктивного шляху подолання актуальних викликів без шкоди для суспільства майбутнього. Нинішнє свідоме студентство є рушійною силою, яка закладатиме основи міцної стабільної держави. Ми є свідками того, як молодь бере до рук зброю, щоб захищати нас на полі бою, як реалізовує масштабні волонтерські ініціативи, опікується вимушено переселеними співгромадянами, стає голосом освітньої, культурної та спортивної дипломатії і разом з тим виконує своє першочергове завдання – здобуває необхідні знання і практичні навики, самовдосконалюються, щоб реалізувати свій потенціал», – підкреслив Роман Гладишевський та розповів присутнім про сучасну багатоаспектну діяльність Львівського університету.

До учасників заходу звернувся голова Наукового товариства студентів Університету Ростислав Клімов. «Сьогодні ми зібрались для того, щоб обговорити найбільш гострі та найбільш важливі суспільні й наукові проблеми. Ми живемо у надзвичайно складний час багатьох загальнолюдських викликів, тому зараз надважливо тримати руку на пульсі суспільства, аби розуміти, що відбувається, що може трапитися, і якою є наша роль у творенні майбутнього», – зазначив Ростислав Клімов та запросив до слова доповідачів пленарного засідання.

Насамперед свої напрацювання презентувала студентка біологічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Оксана Гавришківа, виголосивши доповідь на тему «Антропогенний вплив на водні ресурси». Дослідниця розповіла про небезпеки для довкілля та живої природи, які спричиняють забруднення водойм. Надалі доповідь прочитав студент історичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка Михайло Дейнека, окресливши присутнім перспективи розвитку демократичних інституцій в умовах викликів XXI століття.

Опісля пленарного засідання, конференція продовжила роботу у окремих секціях за трьома напрямами: «Суспільні науки», «Гуманітарні науки», «Природничі науки». Так, учасники мали змогу торкнутися багатьох важливих та актуальних тем, зокрема обговорили виклики й проблеми післявоєнної реконструкції України, наслідки впливу війни і стресу на акумуляцію агресії в українському суспільстві, одновимірність свободи вибору в сучасному суспільстві в контексті Герберта Маркузе, літературну репрезентацію російсько-української війни.

Студенти підготували доповіді, які стосуються проведення виборів в Україні в умовах воєнного стану, особливостей забезпечення охорони правопорядку в умовах воєнного стану в нашій державі, впливу євроінтеграції на конституційну традицію України, боротьби з інфляцією в період повільного відновлення світової економіки, трансформації філософії права у контексті глобальних викликів сучасності, проблем соціально-психологічної, адаптації внутрішньо переміщених осіб, кіберзлочинності як наслідок глобалізації інформаційних процесів. Також в рамках конференції учасники заслухали напрацювання колег у сфері літератури, філософії, історії, екології та багатьох інших царинах науки та культури.

Світлини: Юлії Гриценко Більше фото