Відбулась Конференція трудового колективу Університету

25 жовтня 2022 року відбулася Конференція трудового колективу Львівського національного університету імені Івана Франка. Захід провели у дистанційному форматі за допомогою центру для командної роботи Microsoft Teams. Для участі у роботі Конференції зареєструвався 241 делегат.

Відкрив Конференцію трудового колективу голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек. Голова профкому ознайомив колег із нормами представництва Конференції, які попередньо затверджені Вченою радою (протокол № 27/3 від 30 березня 2022 року).

Головував на Конференції трудового колективу декан факультету електроніки та комп’ютерних технологій Юрій Фургала. Згідно з процедурою, обрали також робочі органи Конференції – мандатну й лічильну комісії та секретаріат.

На розгляд Конференції трудового колективу Університету винесли шість питань – погодження Статуту Львівського національного університету імені Івана Франка, затвердження нової редакції Правил внутрішнього розпорядку Львівського національного університету імені Івана Франка, внесення змін до Колективного договору Львівського національного університету імені Івана Франка, звіт голови Громадської ради Львівського національного університету імені Івана Франка, обрання Громадської ради Львівського національного університету імені Івана Франка та затвердження Положення про наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Львівського національного університету імені Івана Франка.

Під час засідання мандатна комісія перевірила повноваження делегатів Конференції та визнала їх дійсними. Відповідні протоколи делегатам представив голова мандатної комісії, провідний науковий співробітник кафедри неорганічної хімії Володимир Бабіжецький.

Розпочинаючи роботу Конференції, до присутніх звернувся Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. «Статут є одним із основних документів, які регламентують організацію діяльності Університету, тому змісту Статуту ми приділяємо особливу увагу. Нам необхідно адаптовувати його відповідно до чинного законодавства та завдань, які стоять перед Університетом. Відтак, в Університеті постійно працює Комісія, яка вивчає ці питання й на основі аналізу вносить необхідні проєкти змін, які розглядає спершу Комісія, а згодом Вчена рада та Конференція трудового колективу», – констатував Ректор.

Надалі перший проректор Університету Андрій Гукалюк виступив з проєктом змін до Статуту Університету. За словами Андрія Федоровича запропоновані зміни стосуються фактично одного аспекту, пов’язаного із приєднанням до ЛНУ ім. Івана Франка Університету банківської справи. Перший проректор додав, що проєкт нової редакції Статуту попередньо вже розглянула Вчена рада на своєму засіданні 4 жовтня 2022 року. Делегати Конференції погодили нову редакцію Статуту Університету.

Згодом Конференція трудового колективу затвердила нову редакцію Правил внутрішнього розпорядку Львівського університету, яку представив доцент кафедри соціального права Володимир Стрепко. Доповідач наголосив, що до нової редакції Правил внутрішнього розпорядку включено, зокрема, зміни, пов’язані з особливостями функціонування Університету в умовах світової пандемії, а тепер і в умовах воєнного стану.

Опісля голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек презентував колегам проєкт змін до Колективного договору ЛНУ ім. Івана Франка, який попередньо напрацювала відповідна комісія. Конференція схвалила внесення змін до Колективного договору.

Відповідно до порядку денного делегати Конференції розглянули також питання, пов’язані з діяльністю Громадської ради. Так, річний звіт про роботу Громадської ради представив її очільник – завідувач кафедри європейського права, професор Михайло Микієвич. У його звіті йшлося про виконання рішень Конференції трудового колективу, зокрема реалізацію інвестиційного проєкту щодо будівництва багатоквартирного будинку для працівників Університету за адресою вул. Величковського, 84. Після затвердження звіту, Конференція обрала новий склад Громадської ради з терміном повноважень 1 рік.

Надалі Конференція трудового колективу затвердила Положення про наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Львівського університету, з яким виступив проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський. Окрім того, перед присутніми виступив новообраний очільник Наукового товариства Святослав Пих.

Підсумовуючи роботу Конференції, Ректор Університету подякував усім делегатам за злагоджену працю, а Збройним силам України – за те, що ми сьогодні маємо можливість цю роботу організовувати. Володимир Петрович звернувся також до делегатів Конференції щодо актуальних питань, пов’язаних  із діяльністю Університету в умовах воєнного часу. Йшлося, зокрема, про організацію освітнього процесу та проєктну діяльність працівників Університету. Володимир Петрович наголосив, що «спільнота Університету повинна не просто самозберегтися, а й розвиватися». Ректор також закликав делегатів Конференції, а відтак і всіх працівників Львівського університету долучитися до благодійної ініціативи щодо збору коштів на протези для військових та цивільних, які через війну втратили кінцівки, перерахувавши 1% заробітної плати на рахунок благодійного фонду «Нескорені».

Згідно з процедурою, завершилась Конференція затвердженням протоколів лічильної комісії, які представив її очільник, професор кафедри експериментальної фізики Руслан Брезвін.

Нагадаємо, відповідно до Статуту Університету, термін повноважень делегатів цієї Конференції становитиме 1 рік.