Відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Україна очима молодих»

Упродовж 4-6 червня 2024 року у Львові відбувалась традиційна Всеукраїнська науково-практична конференція «Україна очима молодих», яку організовує Мала академія наук України спільно з Львівською обласною Малою академією наук учнівської молоді. Цьогоріч науковий форум для школярів провели втринадцяте, захід об’єднав понад 60 активних та цілеспрямованих учнів 9-11 класів з різних областей України.

Розпочався захід 4 червня з приїзду учасників до Львова та відвідин Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка й екскурсії Львовом.

Урочисте відкриття конференції відбулось вже наступного дня. Юних дослідників привітали президент Малої академії наук України, академік НАН України професор Станіслав Довгий, заступниця директора департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олена Урдей, директорка КЗ «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді» Іванна Бородчук.

Під час пленарного засідання прозвучали доповіді від голови історичної секції Наукового товариства ЛНУ ім. Івана Франка Святослава Пиха, який розповів учасникам про історію боротьби кримських татар за незалежність, доцентки кафедри фінансового менеджменту факультету управління фінансами та бізнесу ЛНУ ім. Івана Франка Ольги Сич, яка окреслила можливість використання Україною досвіду ЄС задля повоєнної відбудови міст. Також доцент кафедри зоології Львівського університету Ігор Дикий прочитав зацікавленим учням лекцію «Вплив військових дій на тварин і оселища в Україні».

Опісля конференція продовжилась у форматі секційних засідань, які охопили п’ять актуальних тем наукових досліджень і обговорень: «Еко-бізнес України: тренди та перспективи», «Локальні виміри російсько-української війни: історичний контекст», «Україна та екологічні виклики воєнного часу», «Нові джерела енергії та енергоекономні технології: авторські розробки, досвід впровадження в регіоні», «Реформа децентралізації: роль місцевих краєзнавчих ресурсів у формуванні територіальної ідентичності громад (брендингу територій)».

У кожній секції учасники конференції презентували результати власних наукових пошуків, дискутували щодо різних важливих питань в межах сфер своїх зацікавлень, ділилися думками та ідеями.

6 червня у Львівському національному університету імені Івана Франка відбулося урочисте закриття Всеукраїнської науково-практичної конференції «Україна очима молодих». До присутніх звернулася директорка Львівської МАН Іванна Бородчук, яка принагідно подякувала юним дослідникам за зацікавлення у наукових пошуках, а науковим керівникам та наставникам учнів – за активну працю. «Надзвичайно цінно, що українська молодь загартувала свій дух і прагне дбати про відбудову і розбудову України після нашої перемоги», – зазначила Іванна Бородчук.

Привітав учнів президент Львівської обласної МАН, проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський. «Я радий вітати у Львівському університеті найталановитішу молодь країни: цьогоріч своїми напрацюваннями на конференції поділилися 60 учнів з 18-ти областей України та Києва. Така активність є свідченням незламного душу нашого народу, всупереч всім спробам ворога зламати нас і перешкодити розвитку нашої молоді. Доповіді, які представлені на конференції, є справді актуальними, і мають потенціал перерости у масштабні проєкти. Я певен, що кожна робота учасників заслуговує на найвищу похвалу. Вірю, що силами Вашого покоління, дорогі учні, ми побудуємо потужну, інтелектуальну, високотехнологічну Україну з невмирущою історичною пам’яттю», –  підкреслив Роман Гладишевський і розповів школярам про сучасну наукову діяльність Львівського університету.

Також під час закриття конференції експерти усіх секцій – науковці Львівського університету – прозвітували про роботу, наголосивши на успішних доповідях юних дослідників, актуальних темах досліджень та цікавих дискусіях, які відбувались напередодні. До того ж під час урочистостей по одному учаснику конференції з кожної секції презентували свої напрацювання перед усією аудиторією. Так, присутні заслухали доповіді про роль місцевих краєзнавчих ресурсів у формуванні територіальної ідентичності громад в контексті реформи децентралізації, використання сонячної енергії для опріснення води, самовідновлення рослинності на порушених ландшафтах річки Верхня Хортиця, гуманітарну кризу в період російської агресії через призму свідчень внутрішньо-переміщених осіб Запорізького краю, можливість використання блоків зі скляних пляшок у будівництві та отримання прибутку за допомогою цієї справи.

Подякувала за плідну працю учасникам конференції заступниця директора МАН з навчально-методичної роботи Тетяна Пещеріна: «Ці три дні були щасливими і натхненими для кожного з нас. І саме такі емоційно забарвлені дні є надзвичайно цінними у складний час війни. Я вдячна кожному з Вас за прагнення розвиватися і досягати успіхів задля власного майбутнього і майбутнього нашої України».

На завершення події учасники конференції одержали сертифікати, а організатори заходу побажали юним дослідникам не полишати наукового шляху, розвивати свої ідеї та досягати нових висот.

Світлини: Ярини Пришляк та Олега Вівчарика Більше фото