Відбулась зустріч з батьками випускника факультету журналістики, Героя України Тараса Матвіїва

23 лютого 2023 року на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась зустріч із батьками випускника факультету, Героя України (посмертно) Тараса Матвіїва. 18 лютого Тарасові виповнилося б 34 роки.

У зустрічі взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, заступники декана факультету журналістики Наталія Шайда та Андрій Яценко, а також студенти, викладачі і всі охочі.

Зустріч розпочали з молитви біля меморіальної дошки на честь Тараса Матвіїва. Опісля усі присутні зібралися в авдиторії, аби згадати Тараса та вшанувати пам’ять про нього.

Проректор Володимир Качмар подякував батькам за чудового сина, зазначивши, що Тарас був активним учасником Майдану. «Сьогодні, у дні, коли вшановуємо подвиг учасників Революції Гідності, ми пам’ятаємо про те, що він був одним з ініціаторів створення і координатором Пошукової ініціативи Майдану, волонтером і активістом. Тарас Матвіїв належав до тих людей, які мали великий потенціал і глибоку любов до України», – зазначив проректор.

Зустріч модерував заступник декана факультету журналістики Андрій Яценко. На початку Андрій Миколайович запросив усіх присутніх вшанувати пам’ять про Тараса хвилиною мовчання. Потім, звертаючись до батьків, зазначив, що у своїй викладацькій роботі звертається до поезії Тараса та рекомендує студентам роздумувати над глибинними текстами Героя.

Тарас Матвіїв народився 18 лютого 1989 року у Жидачеві Львівської області. У 2011 році завершив навчання на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Працював журналістом у львівських та київських ЗМІ, вів блог у виданні «Львівська мануфактура новин». Новітній Герой України був активним учасником Революції Гідності у складі ІІІ-ї сотні Самооборони Майдану, а до грудня 2019 року – депутатом Жидачівської районної ради.

У 2015 році Тарас Матвіїв зголосився стати воїном окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ», воював у Пісках. Упродовж останнього року життя Захисник України проходив службу за контрактом у 24-й окремій механізованій бригаді імені Короля Данила.

Тарас Матвіїв загинув 10 липня 2020 року під Троїцьким, що на Луганщині. Ціною власного життя він врятував від смерті двох побратимів, витягнувши їх із палаючого бліндажу. Указом Президента України від 13 липня 2020 року молодшому лейтенантові Тарасу Матвіїву присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». Звання Героя України присвоєно за особисту мужність, виявлену в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові.

«Зі мною Бог, – завжди повторював Тарас. – У нього була дуже велика надія на те, що Бог завжди з ним. Тарас з собою носив Псалом 90, Псалом 50 і усі канонічні молитви, які були написані моєю рукою. Він вірив, що з ним тисячі ангелів-охоронців. Мам, не переживай – зі мною легіон ангелів, – завжди казав Тарас», – пригадує мама Героя Валентина Павлівна.

Також на зустрічі був присутній професор ЛНУ ім. Івана Франка Ігор Павлюк, який готував рецензію до поетичної збірки Тараса. Зазначимо, що одним з рецензентів також була доцентка факультету журналістики Галина Яценко.

Окрім цього, під час зустрічі можна було придбати перший том двотомника книги Тараса Матвіїва «Мої думки. Ритмопроза». За словами мами Тараса пані Валентини, уже незабаром світ побачить другий том двотомника. Він буде дещо більшим за обсягом, адже міститиме більше прозових творів.

На рідному факультеті Тараса пам’ятатимуть завжди, адже його добре і глибоке серце навіки залишилося у серцях усіх, хто його знав.

«Дякуємо щиро за цю зустріч, дорогі присутні! 18 лютого ми вшановували пам’ять Тараса. Ми пам’ятаємо про його день народження. Його номер телефону, напевно, у багатьох студентів і викладачів залишився у телефонній книзі попри те, що більше ніколи нікому не задзвонить. Його профіль у соціальних мережах є, але він уже, на жаль, не буває онлайн. У день його народження ми можемо подарувати йому пам’ять, вірші, зустрічі – усе те, що він сам ніс. І, звичайно, перемогу – перемогу на фронті, перемогу словом і вчинками. Ми обов’язково відбудуємо міста, висадимо ліси, очистимо ріки від ворога, заберемо всю спалену техніку! І, звичайно, завжди пам’ятатимемо про тих, хто віддав своє життя за Україну та наше майбутнє», – наголосила заступниця декана факультету журналістики Наталія Шайда.

Світлини: Андрія Гірняка Більше фото