Ректор Володимир Мельник зустрівся із мером міста Вюрцбург Крістіаном Шухардтом

23 лютого 2023 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідала делегація німецького міста Вюрцбург на чолі з мером Крістіаном Шухардтом. Під час перебування в Університеті представники місцевої влади Вюрцбурга зустрілися з Ректором Володимиром Мельником, проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергієм Різником і деканом факультету іноземних мов Любомиром Бораковським.

Під час розмови Володимира Мельника та Крістіана Шухардта йшлося  про перспективи розширення культурної, економічної та наукової співпраці між Львівським університетом та мерією Вюрцбурга, а також про подальший розвиток партнерських відносин між ЛНУ ім. Івана Франка та Вюрцбурзьким університетом Юліуса Максиміліана – одним з найдавніших і найкращих закладів вищої освіти Німеччини.

На початку зустрічі Крістіан Шухардт передав найщиріші вітання від колишнього президента Вюрцбурзького університету Альфреда Форхеля і теперішнього президента Паула Паулі. За словами мера Вюрцбурга, саме плідна наукова й освітня співпраця Львівського та Вюрцбурзького університетів  стала основою налагодження співпраці між Львовом та Вюрцборгом, а відтак і спричинилася до того, що Вюрцбург став містом-побратимом Львова.

«Професор Альфред Форхель завжди надзвичайно позитивно відгукується про Львівський національний університет імені Івана Франка та про Львів загалом. Саме він неодноразово наголошував на необхідності налагодити партнерські взаємовідносини зі Львовом на рівні міської влади. Після повномасштабного вторгнення росії ми запропонували Львову стати нашим містом-партнером. Тому мені вкрай приємно сьогодні відвідати Ваш Університет й обговорити можливості нашої подальшої співпраці», – зазначив Крістіан Шухардт.

Володимир Мельник в особі мера Вюрцбурга висловив вдячність всьому німецькому народу за підтримку, яку німці надають Україні від часу повномасштабної російської агресії, й акцентував на нових можливостях співпраці між Україною та Німеччиною.

«Ми відчуваємо сильну і щиру підтримку німецького народу. І я переконаний, що зараз розпочинається новий етап дружби між нашими двома народами. Львівський університет і місто Львів можуть стати надійним плацдармом для побудови та зміцнення таких взаємовідносин, адже нас із нашими німецькими колегами об’єднує спільна історія і спільні цінності», – висловив переконання Володимир Мельник.

Надалі учасники зустрічі детально обговорили потенційні шляхи розширення співпраці між Львівським університетом та закладами вищої освіти Вюрцбурга, а також ознайомилися із пріоритетними завданнями ЛНУ ім. Івана Франка та Мерії міста Вюрцбург у контексті поглиблення взаємодії. Так, Крістіан Шухардт зазначив, що для міста важливо не лише розвивати співпрацю з Львівським університетом у науковій, освітній та культурній сферах, а й вибудовувати стратегію економічної взаємодії між установами. У відповідь Ректор Володимир Мельник акцентував, що зараз вчені Університету займаються передовими науковими дослідженнями, які вже готові до впровадження у виробництво, а відтак і технологічна, й економічна співпраця Львівського університету та представників Вюрцбурга може бути вкрай вигідною для обох сторін.

«За своєю природою Львівський університет відкритий для світу, для співпраці, спрямованої на технологічний поступ та розвиток української і світової науки. Наша співпраця із Вюрцбурзьким університетом Юліуса Максиміліана для нас є однією із найуспішніших за останні роки. І я впевнений, що вона ще більше посилюватиметься, а також буде розширюватися до масштабів всього Вашого прекрасного міста», – зазначив Володимир Мельник, звертаючись до мера німецького міста.

Нагадаємо, Львівський університет тісно співпрацює із Вюрцбурзьким університетом Юліуса Максиміліана з 2014 року. За цей час працівники і студенти Львівського університету неодноразово мали нагоду відвідувати один із найкращих закладів вищої освіти Німеччини і представити там результати наукових досліджень. В рамках співпраці запроваджено Міжнародну спільну сертифікаційну програму з обчислювальної математики вищого рівня Львівського та Вюрцбурзького університетів. У цій програмі беруть участь 64 студенти.

У 2019 році спільно з колегами Вюрцбурзького університету розпочалася реалізація українсько-німецького проєкту «Партнерство університетів у сфері трансферу технологій».

Також у Вюрцбурзькому університеті Юліуса Максиміліана навчаються і проходять стажування студенти та науковці ЛНУ ім. Івана Франка, а взаємодія між провідними науковими осередками України та Німеччини охоплює не лише низку спільних проєктів, а й розвинулась у співпрацю на міжкафедральному та особистісному рівнях.