Відбулася II Всеукраїнська науково-практична студентська конференція «Людина. Держава. Культура»

22 травня 2024 року на філософському факультеті відбулася II Всеукраїнська науково-практична студентська конференція «Людина. Держава. Культура». Організували подію п’ять наукових товариств філософського факультету: Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених філософського факультету «Кордіс», Наукове товариство культурологів «Гілея», Студентське науково-практичне товариство психологів «Психея», Студентська асоціація політологів «Поліс», Наукове товариство філософів «Aureum Medium».

Конференція відбулася у змішаному форматі та загалом об’єднала понад 40 учасників. Цьогоріч до роботи конференції долучилися студенти та аспіранти спеціальностей «Філософія», «Культурологія», «Політологія», «Психологія», «Історія та археологія», «Філологія», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» і «Право».

Розпочав роботу конференції голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених «Кордіс» Микола Спересенко: «Щиро раді продовжувати традицію проведення студентської науково-практичної конференції «Людина. Держава. Культура» з її глибинно змістовним охопленням, значенням та актуальністю для наукових досліджень, дискусійними обговореннями поданих наукових тез і всебічним розвитком її учасників».

Микола Спересенко подякував організаційному комітету за кропітку роботу і влучні зауваження до наукових тез та запросив до вітального слова першого проректора Львівського національного університету імені Івана Франка Андрія Гукалюка. «Особливо надихають студентські ініціативи, які реалізуються в цей непростий і важливий для українців час на високому рівні, демонструють ціннісні орієнтири студентської молоді і виховують у них принципи академічної свободи, доброчесності та культури», — наголосив Андрій Федорович ті побажав успіхів учасникам у проведенні секцій конференції.

Від імені адміністрації філософського факультету до вітального слова долучилася заступниця декана з наукової роботи Наталія Жигайло: «Сьогодні ціннісно важливо розвивати наукові дослідження в духовних аспектах людини, держави та культури, що пропонує наша конференція. Студенти, які поглиблюють свої знання та кругозір в цій темі, віднаходять найважливіше для себе. Дякую учасникам, що доєдналися до конференції, а організаційному комітету – за чудову підготовку!» — висловилася Наталія Ігорівна.

До вітального слова також долучилася голова Наукового товариства культурологів «Гілея» Анна Біденко, яка очолювала організаційний комітет студентської конференції та висловила переконання, що цей науковий проєкт вже став традиційним форумом для здобувачів та молодих вчених різних факультетів Львівського університету, а також університетів-партнерів.

Надалі наукова конференція продовжила роботу в межах двох секцій — «Філософія. Політологія» і «Культурологія. Історія та археологія». Учасники поділилися особистими міркуваннями досліджених тем та активно вступали в обговорення для глибшого розуміння виголошених ідей. Насамкінець усі молоді наковці отримали сертифікат про участь в II Всеукраїнській науково-практичній студентській конференції «Людина. Держава. Культура», що стало приємним завершенням наукового форуму.

Організація, проведення конференції та участь у ній активної студентської наукової спільноти знову демонструє прагнення молоді до осмислення дійсності для кращого її розуміння, а також розвитку української науки.

Світлини: філософського факультету Більше фото