Відбулася ХІII Всеукраїнська науково-практична конференція «Хореографічна культура – мистецькі виміри»

10 листопада 2021 року у Львівському університеті відбулася ХІII Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Хореографічна культура – мистецькі виміри». Цьогоріч захід присвятили 360-річчю з часу заснування Львівського національного університету імені Івана Франка. Організатор наукового зібрання – кафедра режисури та хореографії Львівського університету. Зважаючи на карантинні обмеження, конференцію провели у дистанційному форматі з використанням платформи ZOOM.

З вітальним словом до учасників наукового форуму звернулася  докторка мистецтвознавства, в.о. декана факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка Майя Гарбузюк. «Сьогоднішня конференція – дуже важлива подія для Вас, зокрема й у процесі становлення кожного з Вас як дослідника. Ваша дисципліна – якщо не наймолодший, то один із наймолодших фахів, проте ми поєднуємо академічність, інновації, класичність і нетрадиційність. У Вашому науковому і творчому напрямку це яскраво видно. Переконана, усі присутні поєднують творчу роботу із дослідницькою, а це дуже важливо і дуже складно, адже складно поєднати в собі практика і теоретика», – зазначила Майя Володимирівна, побажавши молодим науковцям успішних презентацій наукових тем, плідного і творчого проведення майстер-класів і гарних вражень від конференції.

Надалі кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри режисури та хореографії, науковий куратор студентського наукового гуртка кафедри режисури та хореографії Олександр Плахотнюк ознайомив учасників форуму з регламентом доповідей та правилами роботи конференції.

Опісля відбулося пленарне засідання, в рамках якого студенти й аспіранти з різних закладів вищої освіти України обговорили низку актуальних проблем. Зокрема, їхні доповіді охоплювали різноманітні питання, пов’язані зі становленням та розвитком хореографічного мистецтва –  фольклорний танець як першоджерело української народної хореографії, роль хореографа у підготовці телевізійного шоу, зародження постмодерністичного танцювального кінематографу, особливості підготовки танцювального проєкту, психологічні аспекти особистісних стосунків між героями балетних вистав, поняття танцю як культурного феномену часу.

В рамках роботи конференції у дистанційному режимі також відбулися два майстер-класи. Так, майстер-клас на тему «Стиль хореографі як нове поняття у сучасному танцювальному мистецтві» провела студентка другого курсу факультету культури і мистецтв (спеціальність «024 Хореографія») Катерина Лопахтіна. Натомість студенти четвертого курсу Надія Мурафа та Петро Гладій під керівництвом асистентки кафедри режисури та хореографії Надії Кіптілової презентували учасникам заходу майстер-клас, присвячений висвітленню унікальності та самобутності закарпатського танцювального фольклору на основі танцю «Гуляння на весіллі» у хореографії заслуженого артиста України, художнього керівника народного ансамблю танцю «Карпати» Василя Семена.