Відбулася конференція «Воєнні біженці з України. Рік у Польщі»

Кафедра міжнародних економічних відносин факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка у співпраці з Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету, Міграційною платформою EWL та Фондом підтримки мігрантів на ринку праці EWL 13 березня 2023 року провели конференцію «Воєнні біженці з України. Рік у Польщі».

В заході взяли участь Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч, представник Міністерства закордонних справ України у Львові Андрій Грушко, директор Департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської обласної військової адміністрації Роман Шепеляк, представники львівських університетів та академічних установ міста.

На конференції представили результати дослідження, проведеного на замовлення Канцелярії Прем’єр-міністра Польщі упродовж 10-16 лютого 2023 року Міграційною платформою EWL, Фундацією EWL та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету. Для одержання результатів опитали 400 громадян України, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року через повномасштабне вторгнення росії в Україну.

Дослідження торкнулося багатьох важливих питань, зокрема вдалося проаналізувати як довго перебувають біженці з України в Польщі, чи планують вони залишатися в Польщі надовше, коли українські біженці почали працевлаштовуватися після прибуття до Польщі, чи мали вони можливість змінити роботу під час перебування в Польщі, з якою метою громадяни України відвідували Польщу до початку війни, якими біженці з України бачать польсько-українські відносини після закінчення війни тощо.

Під час конференції результати дослідження прокоментували директор Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету професор Ян Маліцький, директор міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL Марцін Колодзейчик, речниця Міграційної платформи EWL Маргарита Ситник.

Надалі усі присутні мали змогу долучатися до обговорення важливої теми та пропонувати власні ідеї для подальшої роботи.

За матеріалами факультету міжнародних відносин

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото