Відбулася міжнародна конференція «Україна в умовах трансформації міжнародної системи безпеки»

В п’ятницю, 12 травня 2023 року, на факультеті міжнародних відносин Львівського університету відбулася ІХ Міжнародна наукова конференція «Україна в умовах трансформації міжнародної системи безпеки» організована Центром міжнародної безпеки та партнерства у співпраці з Вроцлавським університетом, Університетом Марії Кюрі-Склодовської у Любліні та Католицьким університетом Івана Павла ІІ у Любліні. Конференція організована за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні. Науковий захід відбувся  під патронатом Ректора Львівського національного університету, члена-кореспондента НАН України, проф. Володимира Мельника.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися директор інституту міжнародних студій Вроцлавського університету професор Кшиштоф Коцюбінський, координаторка з питань співпраці Центру інформації та документації НАТО в Україні Світлана Ротаєнко, заступник декана факультету міжнародних відносин доцент Ігор Бик. Вітаючи учасників заходу, дослідники та експерти наголосили на актуальності й важливості проведення наукових заходів з безпекової проблематики, оскільки саме зараз в умовах триваючої російської агресії важливим є говорити про відновлення миру і творення нового світового порядку.

Робота конференції розпочалася з лекції- презентації автора книги «Неспроможна держава. Інструкція з розшматування Росії» Януша Бугайського. Під час виступу, автор представив власне бачення процесів дезінтеграції російської державності, творення нової системи міждержавних відносин на постросійському просторі, перспектив формування нової системи взаємовідносин між державами на регіональному та глобальному рівнях. Автор представив короткий огляд книги, переклад та видання якої був здійснений за сприяння агенції «АRC.UA». Зі вступним словом до лекції виступила голова ГО «ARC.UA» Уляна Супрун.

Виступ Януша Бугайського викликав жваву дискусію та масу питань від учасників конференції, гостей та студентів Університету. Відтак, по завершенні презентації всі охочі змогли детальніше ознайомитися з виданням та отримати книгу з підписом автора.

Після короткої перерви конференція продовжила роботу у форматі відкритої пленарної дискусії «Контури нового світового порядку та відновлення миру» спікерами у якій були професор Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Григорій Перепелиця, декан факультету історії та міжнародних відносин Донецького національного університету ім. Василя Стуса доцент Юрій Теміров, професор Інституту міжнародних студій Вроцлавського університету Лариса Лещенко, керівник проєкту «Нотатки атлантиста» Олександр Калініченко, завідувач кафедри міжнародної безпеки та стратегічних студій Львівського національного університету доцент Олександр Кучик. Виступи учасників дискусії торкалися різних аспектів трансформації сучасної системи безпеки та місця в ній України. Окрему увагу учасники приділили питанню творення нового повоєнного міжнародного порядку та відновлення миру.

Після обіду конференція продовжила роботу в двох секціях: «Російсько-українська війна як чинник трансформації регіональної та міжнародної системи безпеки» і «Трансформація системи міжнародної безпеки: глобальний та регіональний виміри». Модераторами засідання секцій конференції були професорка Вроцлавського університету Лариса Лещенко та завідувач кафедри міжнародних комунікацій і цифрової дипломатії доцент Роман Вовк. Учасники конференції представили наукові доповіді та експертні висновки. Участь у конференції взяли вчені з низки академічних осередків України, Польщі, Бельгії, США.

Конференція проходила у змішаному форматі із використанням платформи дистанційної роботи ZOOM, що дозволило долучитися численним учасникам.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото