Відбулася урочиста посвята першокурсників у студенти Львівського університету

1 вересня 2021 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочались урочистості з нагоди початку нового 2021-2022 навчального року. Після святкової літургії у церкві Преображення Господнього в Актовій залі Університету зібралась академічна спільнота для проведення урочистої посвяти першокурсників у студенти Львівського національного університету імені Івана Франка.

Із вітальним словом до першокурсників звернувся Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник: «Найщиріші вітання з нагоди початку нового навчального року адресую першокурсникам – Ви заслужено здобули статус та ім’я студента Львівського національного університету імені Івана Франка. Історія Львівського університету – це історія потужного наукового поступу, фундаментальних наукових відкриттів світового рівня. Це історія формування унікального академічного середовища Університету Івана Франка. Це збереження і розвиток національної культури й української мови».

У вітальному слові Ректор також наголосив, що Львівський університет завжди був і є відкритим для світу. «Тут завжди цінувалися творчі і незалежні особистості, ті хто прагнув свободи і демократії, хто наполегливо працював та удосконалював свій інтелектуальний потенціал і прагнув зꞌясувати фундаментальні закони світобудови, закономірності суспільного розвитку, сутність людини і її призначення у світі. А відтак, сьогодні наш Університет має складне завдання – вдосконалювати науковий пошук, фундаментальні дослідження, поліпшувати  фахову підготовку спеціалістів й використовувати усі засоби освіти і науки для формування мислячої, творчої молодої особистості. Адже наука, знання законів і закономірностей природи і суспільства, а також особиста відповідальність перед близькими, нацією і державою, дає розуміння свого місця в суспільстві», – наголосив Володимир Мельник.

Володимир Петрович також відзначив, що цьогоріч Львівський університет відкрив двері для близько 5300 студентів на бакалаврат, що засвідчує «повагу до Університету і нашу відповідальність перед молоддю, а значить перед майбутнім Університету й України».

Окрім того, у вітальному слові Володимир Мельник зазначив, що академічна спільнота з гордістю і в тихій молитві згадує студентів, викладачів, працівників та випускників Львівського університету, які стали на захист України на східному фронті й під час двох революцій у боротьбі за незалежність. У такому жертовному чині, за словами Володимира Мельника, також виявляється історична, національна і державницька місія Львівського університету.

Звертаючись до усіх присутніх першокурсників, Ректор висловив переконання, що сам статус студента Львівського університету зміцнить у них відчуття національно-патріотичного полюсу й дасть нагоду зустріти добрих друзів та колег-порадників. «Окрім того, Університет – це місце можливостей для максимального розвитку талантів і відкриття своєї неповторної індивідуальності», – наголосив Володимир Мельник.

Усіх присутніх на Урочистій академії з нагоди початку нового навчального року привітав голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький, який наголосив, що абітурієнти стали студентами Львівського університету завдяки значним  зусиллям, здобуткам і кропіткій праці.

«Нехай цей навчальний рік буде багатим на враження від освітнього процесу і дозволить відчути суть студентських років, здобути свій багаж знань, відвідувати театри, кіно, читати книги і, звичайно ж, любити. Візьміть від студентських років знання і досвід, який стане Вам у нагоді у подальшому житті. Будьте хоробрими і не відмовляйтесь від своїх амбіцій», – дав настанови першокурсникам і студентам Максим Козицький.

Від імені Уряду України, зокрема Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля голова Львівської ОДА Максим Козицький привітав академічну спільноту Львівського університету із 360-літтям з часу заснування Львівського університету.

Із вітальним словом до присутніх звернулася також голова Львівської обласної ради Ірина Гримак. Ірина Ярославівна подякувала першокурсникам за старання і зусилля, адже завдяки їхній наполегливій праці сьогодні, за її словами, є змога з великою радістю розпочати новий навчальний рік.

«Ваш статус студента Львівського університету дасть можливість навчатися життєвої мудрості, переймати досвід, опановувати науки, увібрати в себе усі ті найкращі поради, практики, посили, які будуть нести викладачі Університету. Обравши Львівський університет, Ви обрали амбітний шлях для здобуття знань, адже це заклад вищої освіти, у якому панують історія, ідеологія, свої традиції, пронизані патріотизмом і любов’ю до України, де виховують новітніх українців, від яких залежить майбутнє нашої держави», – висловила переконання Ірина Гримак.

Першокурсників, студентів та всю академічну спільноту привітав міський голова Львова Андрій Садовий. Звернувшись насамперед до викладачів Львівського університету, Андрій Іванович наголосив, що сьогодні, в час технологій, перед ними постало непросте завдання – надихати й запалювати студентів до знань і пізнання світу в цілому. «Я б дуже хотів, щоб у нашому Університеті ми настільки високо підняли рівень знань, щоб випускники були готовими робити неможливі речі. Це просто необхідно, щоб вижити в цьому непростому світі. Ми повинні з кожним днем ставати кращими, ніж були вчора. Також хочу сказати кілька слів першокурсникам. Це дуже круто, що наступні 5 років Ви проживете у Львові, в місті, яке надихає. Ви також будете запалювати це місто своєю енергією. Черпайте його можливості та віддавайте свої знання. Дійте, дихайте на повні груди, майте сміливість», – наголосив Андрій Садовий.

До вітальних слів долучився народний депутат України Олег Синютка. Олег Михайлович відзначив важливість і престижність Львівського університету не лише для України, але й для Європи, висловивши переконання, що завдяки заслугам всього колективу Університету, зокрема його щоденній праці і зусиллям ЛНУ ім. Івана Франка сьогодні є топ-університетом України і Східної Європи. Олег Синютка подякував батькам першокурсників, підтримав викладачів й наголосив: «Бути студентом Львівського університету – це бути українським студентом, який усвідомлює свою відповідальність перед країною. У Вас немає меж, є лише можливості. Тож сміливо реалізовуйте їх!».

До вітальних слів з нагоди початку нового 2021-2022 навчального року долучився народний депутат України Ростислав Тістик. Ростислав Ярославович наголосив на важливості і значимості здобуття освіти саме у Львівському університеті. «Я гордий бути випускником Львівського національного університету імені Івана Франка. Гордий за те, що цьогоріч більше 5000 абітурієнтів стали студентами саме цього Університету. Велика кількість студентів, яких приймає Університет, відкриває великий потенціал української освіти та науки», – висловив переконання Ростислав Тістик.

Першокурсників, студентів та всю академічну спільноту Львівського університету привітав також доктор фізико-математичних наук, Заслужений професор Львівського університету Михайло Зарічний.

«Освіта – це передача знань від одного покоління до іншого. Ви, як нове покоління, повинні прийняти ці знання і помножити їх, використовувати у житті. Тому освіту треба трактувати як партнерство – ми, викладачі, є партнерами зі своїми студентами, і результат залежить здебільшого від того, як ми подамо ту чи іншу інформацію і як Ви це сприймете. А мотивація повинна бути нашою внутрішньою потребою, так само як і дотримання академічної доброчесності» –,  резюмував професор Михайло Зарічний.

Враженнями від навчання поділилася із присутніми першокурсниками учасниця Міжнародної наукової виставки в Абу-Дабі (ОАЕ), переможниця наукових конкурсів у Польщі, Тунісі і Малайзії, переможниця Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика студентка хімічного факультету Анастасія Михайлевич.

Перед виголошенням Присяги студента Львівського національного університету імені Івана Франка провели урочистий акт імматрикуляції студентів першого курсу. Імматрикуляція є давньою академічною традицією, яка сягає витоками періоду середньовічних європейських університетів і засвідчує велику пошану, високу честь і статус університетського вихованця. Акт імматрикуляції у Львівському університеті відновили у 2011 році на честь студентів-українців, які на початку ХХ століття вперше склали присягу рідною мовою.

Під час Урочистої академії присутні також вшанували пам’ять захисників України – викладачів, студентів та випускників, які віддали свої життя під час Революції Гідності та у протистоянні з російським агресором на сході України.

На завершення урочистостей студенти різних факультетів взяли участь у покладанні квітів до пам’ятників Тарасові Шевченку, Іванові Франку, Митрополиту Андрею Шептицькому, Маркіянові Шашкевичу, а також до могил Івана Франка та Івана Вакарчука на Личаківському кладовищі.

Світлини: Олега Вівчарика та Олександра Лавриновича Більше фото