Відбулася VІ Міжнародна науково-практична конференція «Децентралізація публічної влади в Україні: здобутки, проблеми та перспективи»

31 травня 2024 року на юридичному факультеті Львіського національного університету імені Івана Франка відбулася VІ Міжнародна науково-практична конференція «Децентралізація публічної влади в Україні: здобутки, проблеми та перспективи». Співорганізатори конференції –  Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України, юридичний факультет Львіського національного університету імені Івана Франка та Вища школа права і адміністрації у Жешуві (WSPIA).

З вітальними словами до учасників конференції звернулися вчений секретар Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, професорка Анжеліка Крусян, заступник декана юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка, доцент Віталій Чорненький та проректор Вищої школи права і адміністрації у місті Жешув Пшемислав Нємчук.

Головною метою конференції стало обговорення реформи децентралізації влади в Україні на сучасному етапі, проблемних питань організації та функціонування місцевого самоврядування в умовах воєнного стану та післявоєнної відбудови країни, а також перспектив муніципальної реформи у контесті зарубіжного досвіду та євроінтеграційних процесів.

У конференції взяли участь знані вітчизняні та зарубіжні вчені, фахівці у сфері муніципального права, серед яких доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри загальнотеоретичного правознавства та публічного права Національного університету «Києво-Могилянська академія» Анатолій Заєць, доктор юридичних наук габілітований, професор Вищої школи права і адміністрації у місті  Жешув, завідувач кафедри конституційного права і міжнародних відносин Екхардт Кшиштоф, доктор юридичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, провідний науковий співробітник відділу конституційного права та місцевого самоврядування Інституту держави і права імені  В. М. Корецького НАН України Олександр Батанов, засновник та голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко, доктор юридичних наук габілітований, професор Вищої школи права і адміністрації у місті  Жешув Казимир Яремчук, доктор наук з державного управління, професор, заслужений юрист України, головний науковий співробітник Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України Василь Куйбіда, доктор юридичних наук, старший науковий співробітник, доцент кафедри загальнотеоретичного правознавства та публічного права Національного університету «Києво-Могилянська академія» Юрій Ключковський та інші.

Від юридичного факультету Львівського університету участь у  конференції взяли професорка кафедри конституційного права Олена Бориславська, доцент кафедри конституційного права Руслан Бедрій, доцент кафедри адміністративного та фінансового права Олег Ільницький, професор кафедри конституційного права Сергій Рабінович, професор кафедри конституційного права Василь Кіселичник, доцент кафедри конституційного права Любомир Бориславський, доцент кафедри конституційного права Ігор Заяць, доцентка кафедри адміністративного та фінансового права Наталія Янюк та інші.

Доповіді учасників конференції були розподілені за трьома тематичними блоками –  «Децентралізація влади та воєнний стан: ключові виклики й проблеми реформування у контексті євроінтеграції України», «Тенденції розвитку сучасного муніципального права України у контексті зарубіжного досвіду» і «Актуальні напрями децентралізаційних процесів в Україні в умовах воєнного стану».