Відбулася зустріч майбутніх абітурієнтів із адміністрацією Університету в рамках профорієнтаційної ініціативи «UniWeek»

28 квітня 2023 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася зустріч майбутніх абітурієнтів із адміністрацією Університету та представниками Управління освіти Департаменту розвитку Львівської міської ради. Цей захід став заключним у рамках профорієнтаційної ініціативи «UniWeek», яка зібрала у Львівському університеті близько 300 одинадцятикласників Львівщини.

«UniWeek» – профорієнтаційний просвітницький проєкт, який стартував 24 квітня. Завдяки ініціативі учні Львова змогли на один тиждень поринути у студентське життя, відвідати справжні пари та поспілкуватися зі студентами й викладачами на факультеті, який для себе обрали.

Зустріч розпочалася з вітального слова очільниці Студентського уряду Львівського університету Анжеліки Кульчицької. Вона привітала школярів в Університеті та коротко підсумувала результати проєкту «UniWeek».

Після цього до школярів звернувся Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. Ректор передусім подякував Студентському уряду та усім причетним до організації «UniWeek», який став чудовою можливістю для майбутніх абітурієнтів познайомитися з Університетом зсередини. «Цей захід дав можливість кожному з Вас не просто познайомитися з Львівським університетом з точки зору його історії, а безпосередньо дізнатися про ті факультети та освітні програми, які в нас є. Таким чином, тепер Ви маєте інформацію про особливості життєдіяльності Університету, зміст освітніх програм, можливості, які може надати Вам наша Alma Mater. Тож хочу сподіватися, що незабаром побачу Dас у нашому Університеті вже як студентів», – звернувся Володимир Петрович до школярів.

Ректор розповів про давню історію Львівського університету, його традиції, які донині залишаються запорукою успіху та популярності Університету серед абітурієнтів. Розповівши детальніше про структуру Університету, окремі його підрозділи та особливості навчального процесу, Володимир Петрович наголосив також на особливостях Львівського університету як наукової та навчальної установи. «Особливість нашого Університету полягає в тому, що ми прагнемо виховувати в студента здатність до творчої, інноваційної, пошукової діяльності, аби він був людиною, яка вміє працювати над собою і в подальшому самостійно отримувати нові знання. Крім того, ми прагнемо, щоб молода людина, яка здобуває певний фах, була всесторонньо розвинутою особистістю. Тому в Університеті створено всі умови для того, щоб Ви розвивали свої таланти, зокрема, в художній самодіяльності та фізичній культурі. Також особлива увага у всіх освітніх програмах звернена на вивчення іноземних мов. Це дає змогу студентам надалі брати участь у програмах академічної мобільності і відвідувати провідні навчальні заклади усього світу», – розповів Ректор.

Насамкінець, звертаючись до майбутніх абітурієнтів, Ректор зазначив, що у Львівському університеті роблять усе для створення атмосфери відкритості та рівноправності, у якій студент є не пасивним здобувачем освіти, а активним творцем долі своєї країни. «В Університеті вже традиційно сформувалася атмосфера рівноправних, паритетних стосунків між студентом і викладачем. Викладач має свої права та обов’язки, а студент – свої. Але це не ставить когось на вищий рівень, а когось – на нижчий, адже в основі цих стосунків лежить відповідальність кожної сторони за якісну освіту. Ми хочемо, щоб, вийшовши з Університету, Ви були не просто фахівцем, який знає свою професію, а активним творцем долі своєї країни, адже студент – рівноправний носій цінності Університету на рівні з професором, академіком, науковцем. Тож ми бажаємо створити для Вас атмосферу творчості та відкритості, аби разом з Вами продовжувати творити історію Львівського університету», – наголосив Володимир Петрович.

До школярів звернувся також начальник Управління освіти Департаменту розвитку Львівської міської ради Андрій Закалюк. Він з теплотою пригадав свої студентські роки, проведені у Львівському університеті, та побажав майбутнім студентам ефективно використовувати можливості, які постають перед ними, щоб рости не тільки як спеціалісти у певній сфері, а як духовно й морально розвинені особистості, і попри все залишатися собою. «Ми дуже радіємо, що Ви мали можливість провести тиждень у прекрасному місці і – найголовніше – з чудовими людьми. Ми радіємо, що в нашому місті кожен з Вас зможе отримати не лише хорошу освіту, не лише доступ до найпотужніших наукових досліджень, а й можливість рости духовно, морально, суспільно. Ми можемо лише створити для Вас умови, щоб Ви почерпнули ці знання. Тож використовуйте всі можливості максимально ефективно і залишайтеся собою, адже чесність і простота – це найважливіші риси хорошої, доброї, справжньої людини. І наш Університет – це місце, де Ви зможете відчувати себе собою і бути вільними, адже Львівський національний університет імені Івана Франка – це завжди про гідність і свободу», – сказав Андрій Закалюк.

Надалі слово взяв перший проректор Львівського університету Андрій Гукалюк. Він детально розповів майбутнім абітурієнтам про всі особливості та етапи вступної кампанії. Ішлося, зокрема, про порядок прийому заяв та документів для участі у конкурсному відборі до Університету, про організацію та проведення конкурсного відбору, про співбесіди і творчі конкурси, специфіку формування рейтингових списків та процедуру зарахування.

Після цього школярі мали можливість поставити питання і роз’яснити та уточнити незрозумілі моменти, що стосуються вступної кампанії. Питання стосувалися, зокрема, особливостей процедури подання заяв у цьому році, розподілу бюджетних місць, написання мотиваційних листів для вступу на окремі спеціальності тощо.