Відбулося урочисте засідання профкому студентів Львівського національного університету імені Івана Франка з нагоди 65-річчя з часу створення студентської профспілки

23 грудня 2022 року відбулося підсумкове урочисте засідання профспілкового комітету Первинної профспілкової організації студентів Львівського національного університету імені Івана Франка з нагоди 65-річчя з часу створення студентської профспілки.

До участі в засіданні долучилися проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Університету Володимир Качмар, заступниця голови Профспілки працівників освіти і науки України Ольга Чабанюк, юрисконсульт Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Василь Корчинський та студентський мер Львова Станіслав Гвоздінський.

Перше вітальне слово взяв проректор Володимир Качмар, закцентувавши увагу на історії Первинної профспілкової організації студентів та її багатолітніх здобутках. Попри відсутність світла у Києві, в дистанційному форматі доєдналась заступниця голови Профспілки працівників освіти і науки України Ольга Чабанюк, яка подякувала голові профспілкової організації студентів Миколі Спересенку та його команді за вагомий внесок та відданість своїй роботі на благо студентської спільноти.

Під час урочистої зустрічі відбулося нагородження студентів Університету грамотами та подяками Ректора Університету, Профспілки працівників освіти і науки України, Об’єднання профспілок Львівщини, Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, Студентського мера Львова та профкому студентів Університету.

Після нагородження активу профспілкової організації студентів Микола Спересенко представив звіт про діяльність організації за 2022 рік. Серед пріоритетних напрямків роботи варто виокремити:

1. Своєчасне інформування студентів з актуальних питань студентського життя за допомогою соціальних мереж «Телеграм», «Інстаграм», «Фейсбук» та «ТікТок».
  2. Спільні походи у Національний драматичний театр імені Марії Заньковецької (зі знижкою театр відвідали 142 студенти) та Львівський органний зал (безкоштовно відвідали 570 студентів).
  3. Інформаційна кампанія щодо збереження лімітів стипендіатів на рівні 40-45% (спільно зі Студентським урядом).
  4. Проведено масштабні заходи, зокрема «Таємний університет», благодійна екскурсія музеями Університету, традиційний Кубок Франкового університету з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?».
  5. Створено групи швидкого реагування в гуртожитках Університету, забезпечено першочергове оснащення укриттів студмістечка на початку повномасштабного вторгнення.
  6. Координація штабу Гуманітарної допомоги у гуртожитку №8.
  7. Розміщення в гуртожитках Університету студентів з числа ВПО.
  8. Допомога Збройним силам України: за рішенням профспілкового комітету перераховано 10 тис. грн. у БФ «Повернись живим», постійна акція #ЗСУ_від_ЛНУ (понад 100 тис. грн. за весь період), створення студентського волонтерського осередку «Дух до бою» для координації волонтерських ініціатив.
  9. Спрямовано понад 70 тис. грн. з бюджету організації на підтримку студентів, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення.
  10. Організовано ІІ Конкурс есе на тему «Гідність, воля, ідентичність – ключі до Незалежности в умовах війни» спільно з Музеєм Революції Гідності.
  11. Для реалізації діяльності створено нові відділи організації: освітньо-науковий відділ «ЮНІversum», центр міжнародної та регіональної співпраці «LNUglobal».
  12. Започатковано співпрацю зі студентськими організаціями кампусу міських університетів EC2U, де Львівський університет став стратегічним партнером у 2022 році.

В обговорені звіту виступили заступники голови профбюро студентів факультету міжнародних відносин Олег Мельниченко та Сергій Гальчинський, керівник освітньо-наукового центру «ЮНІversum» Андрій Погорілов, заступниці голови профкому Уляна Дрогомирецька та Катерина Старушенко.

«Попри усі складнощі, що спіткали нас на початку року, профком студентів став рушійною силою студентського життя та продовжив свою активну роботу, спрямовану передусім на користь і безпеку студентів Львівського університету, а також на підтримку ЗСУ! І вкотре довів, що Твій Профком – Твої можливості!», – підсумував голова організації Микола Спересенко.

Світлини: Софії Сиванич Більше фото