Відбулося урочисте засідання Вченої ради Університету

1 вересня 2022 року в Актовій залі відбулося урочисте засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. Відкриваючи засідання, Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник привітав академічну спільноту із початком нового навчального року та запросив вшанувати хвилиною мовчання пам’ять студентів і працівників ЛНУ ім. Івана Франка, які віддали життя, захищаючи нашу державу від російського агресора.

Надалі у своєму виступі Ректор проаналізував перебіг цьогорічної вступної кампанії та представив пріоритетні завдання розвитку Університету на 2022/2023 навчальний рік. У доповіді йшлося, зокрема, про те, що Львівський національний університет імені Івана Франка традиційно увійшов у трійку лідерів рейтингу найпопулярніших ЗВО серед абітурієнтів. Водночас Львівський університет очолив рейтинг ТОП-5 ЗВО за кількістю заяв, допущених до конкурсу (бакалавр – 1-ий курс). Загалом станом на 31 серпня до Університету подано 31 661 заяву, з яких 29 250 – на денну форму навчання, 2 411– на заочну.

«Цьогорічна вступна кампанія відбувалася в умовах повномасштабної війни, але її результати свідчать про велику довіру освітнього середовища усіх областей України до колективу нашого Університету. Ми вперше починаємо навчальний рік в умовах воєнного стану, але мені приємно, що наш університетський колектив уже показав і продовжує демонструвати консолідовану роботу, незважаючи на усі загрози та виклики. Ми маємо розуміння того, що повинні робити та як діяти надалі для того, аби наука та освіта продовжували розвиватися», – підкреслив Володимир Мельник.

Незважаючи на світову пандемію, а згодом – повномасштабну війну, упродовж навчального року у Львівському університеті акредитовано 20 освітніх програм. Натомість у 2022-2023 н.р. заплановано акредитувати ще 22 освітні програми на бакалаврському освітньому рівні, 14 освітніх програм на магістерському освітньому рівні, 3 освітні програми на фаховому молодшому бакалаврі та 1 освітньо-наукову програму на третьому (освітньо-науковому рівні).

У 2022 році впроваджено низку нових освітніх програм для бакалаврів – «Організація освітнього простору. Позашкільна освіта», «Хорове диригування», «Біотехнології та біоінженерія», «Соціальне забезпечення», «Діджитал облік, бізнес-консалтинг і аудит», «Міжнародна безпека та кризовий менеджмент», «Початкова освіта. Інформатика у початковій школі», «Фінансовий менеджмент». Нові освітні програми запроваджено й для магістрів. Це, зокрема, ОП «Нові медіа і комунікаційні технології (освітньо-наукова програма подвійних дипломів)», «Облік в глобальному цифровому суспільстві (освітньо-наукова програма)», «Економічна журналістика», «Міжнародна журналістика», «Економіка та правове регулювання в бізнесі», «Управління у сфері соціального забезпечення».

У виступі Ректора йшлося також про основні досягнення в науковій діяльності. Володимир Петрович акцентував, зокрема, на результатах наукових досліджень, публікаційній активності вчених Університету, обсягу фінансування науково-дослідних робіт та підготовці наукових кадрів. У виступі йшлося також про високі позиції ЛНУ ім. Івана Франка в українських та міжнародних рейтингах. Серед завдань у науковій галузі – модернізація  унікальних колекцій музеїв та лабораторій Університету, продовження роботи щодо включення періодичних видань Університету у перелік наукових фахових видань України та впровадження унікальної електронної системи наукової звітності.

Ректор Володимир Мельник акцентував і на ключових здобутках у сфері міжнародної співпраці. Найважливішим із них, безперечно, є набуття статусу асоційованого (стратегічного) партнера Альянсу європейських університетів EC2U. У презентації йшлося також про започаткування нової співпраці з провідними університетами Європи, проведення роботи зі закриття «Центрів русского міра» та аналогічних інституцій в європейських університетах. У цьому ж навчальному році заплановано збільшення кількості освітніх та наукових міжнародних проєктів і ґрантів, збільшення кількості спільних програм подвійних дипломів та збільшення кількості освітніх програм англійською мовою, зокрема таких, що передбачають отримання сертифікатів міжнародного зразка.

У сфері інформаційних технологій, промоції та фандрайзингу Університет також має здобутки – підключено альтернативні резервні канали інтернету Starlink, запроваджено IP-телефонію у нових корпусах, підготовано до відкриття лабораторії Технологій штучного інтелекту, Сенсорної та діагностичної електроніки, Цифрової дипломатії, Інтернету речей. У виступі йшлося також про атестацію електронних начальних курсів, профорієнтаційну та промоційну діяльність Університету. У найближчих планах – синхронізація та інтеграція інформаційних систем, розгортання нового сервера мережевого сховища даних, впровадження додаткових інструментів безпеки даних та технічне оснащення лабораторій.

Володимир Петрович проаналізував основні аспекти діяльності Університету й у гуманітарній та соціальній сферах. Йшлося, передусім про волонтерські та соціально-культурницькі ініціативи Університету та підтримку родин мобілізованих працівників ЛНУ ім. Івана Франка. Ректор також наголосив на актуальних питаннях національно-патріотичного виховання, роботі Психологічної служби Університету та основних досягнення у соціальній сфері. Ректор, зокрема, акцентував на питаннях оздоровлення, будівництва житла для працівників Університету, організації тренінгів із надання першої домедичної допомоги та проведенні вебінарів з питань безпеки освітнього процесу в умовах воєнного стану. Серед пріоритетних завдань на 2022-2023 н.р. – реалізація інвестиційного проєкту щодо будівництва багатоквартирного будинку за адресою вул. Величковського, 84 для працівників Університету, завершення програми «Сучасному студентству – сучасний гуртожиток», налагодження співпраці з Міністерством України у справах ветеранів.

У виступі Ректора ішлося також про адміністративно-господарську діяльність Університету у 2021-2022 навчальному році. Володимир Петрович, зокрема, розповів про завершення реставрації головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка та будівельні роботи  на  об’єкті  «Будівництво студентського гуртожитку на вул. Пасічній,62 у м. Львові». Ректор також акцентував на питаннях облаштування укриттів у корпусах Університету.

«Більшість завдань, які ми сьогодні обговорюємо, не є новими, але усі вони, безумовно, важливі. Я дуже хочу, аби в умовах війни, кожен з нас працював, міцно опираючись на внутрішню відповідальність, професіоналізм та відкритість. Ми повинні підтримувати одне одного, робити все можливе для розвитку нашої держави і бути надійним тилом для Збройних сил України. Дякую усім за плідну роботу, кожен з нас є воїном на власному фронті і всі разом ми наближаємо перемогу України!» – підсумував Ректор.

Опісля виступу Володимира Мельника слово для обговорення взяли працівники Університету: завідувач кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського історичного факультету Олексій Сухий, декан факультету електроніки та комп’ютерних технологій Юрій Фургала, декан факультету іноземних мов Любомир Бораковський, професор кафедри неорганічної хімії хімічного факультету Володимир Павлюк та декан економічного факультету Ростислав Михайлишин. Вони поділилися думками стосовно організації навчального процесу у новому академічному році, судженнями про виклики та можливості, які готують для освітян прийдешні місяці, а також розповіли про власні ідеї і пропозиції для того, аби зробити роботу ще більш якісною та злагодженою.

Надалі, відповідно до порядку денного, Вчена рада заслухала питання про зарахування до докторантури, підтримала рекомендацію члена-кореспондента НАН України, професора кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Миколи Ільницького на посаду професора-консультанта, а також призначення рецензентів для проведення попередньої експертизи дисертації Киці Андрія Романовича, представленої на здобуття наукового ступеня доктора хімічних наук зі спеціальності 02.00.04 – фізична хімія.

Серед іншого під час засідання розглянули питання про створення разових спеціалізованих вчених рад, затвердження навчальних планів і освітніх програм, внесення змін до правил призначення академічних стипендій у Львівському національному університеті імені Івана Франка та рекомендації до друку.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото