Відбулося засідання Вченої ради Університету

Сьогодні, 30 березня 2022 року, відбулося планове засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка, яке вже традиційно провели у дистанційному форматі за допомогою центру для командної роботи Microsoft Teams з перервою для таємного голосування. Головував на засіданні Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник.

Розпочалося засідання із обговорення актуальних питань, пов’язаних із життєдіяльністю Університету в умовах воєнного стану. Йшлося, зокрема, про громадські ініціативи Львівського університету, волонтерську діяльність студентів і працівників, фінансову підтримку Збройних сил України, а також працівників Університету, які мобілізовані до лав ЗСУ.

Надалі відповідно до порядку денного члени Вченої ради заслухали питання про присвоєння вчених звань, яке представив проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський. Проректор ознайомив колег із рішенням атестаційно-кадрової комісії Вченої ради, після чого декани факультетів представили кандидатури науковців, які претендують на присвоєння вчених звань.

Проректор Роман Гладишевський також презентував колегам питання, яке стосувалося підтримки висунення циклу робіт «Освоєння нетрадиційних джерел вуглеводнів – шлях до енергетичної незалежності України» на здобуття Національної премії імені Бориса Патона у  2022 році і включення доктора геологічних наук, професора кафедри екологічної та інженерної геології Крупського Юрія Зіновійовича до колективу авторів.

Вчена рада розглянула питання про утворення структурних підрозділів у Львівському національному університеті імені Івана Франка у зв’язку з реорганізацією Університету банківської справи. Так, Ректор зазначив, що відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України № 1806-р від 29.12.2021 р. «Про реорганізацію Університету банківської справи» та Наказу Міністерства освіти і науки України № 165 від 14.02.2022 р. «Про реорганізацію Університету банківської справи» відбувається реорганізація Університету банківської справи (далі – УБС) шляхом приєднання його до Львівського національного університету імені Івана Франка. На виконання розпорядження КМУ на наказу МОН України в Університеті створена і працює комісія з реорганізації УБС. Володимир Петрович повідомив також, що у зв’язку з переведенням усіх працівників та студентів УБС до ЛНУ ім. Івана Франка, існує необхідність утворення нових структурних підрозділів у Львівському національному університеті імені Івана Франка, серед яких чотири кафедри, один центр та два відділи, які функціонуватимуть у структурі підрозділів Університету. Володимир Мельник наголосив, що основним завданням утворених структурних підрозділів є забезпечення навчального процесу для студентів, яких буде переведено до нашого Університету.

На порядок денний засідання також було винесено питання про затвердження звітів факультетів. Зокрема, члени Вченої ради заслухали звіт про навчально-виховну та наукову роботу на фізичному факультеті, з яким виступив декан фізичного факультету Ярослав Чорнодольський. Члени Вченої ради також заслухали звіт про виконання ухвали Вченої ради про навчально-виховну та наукову роботу на біологічному факультеті, який представив декан біологічного факультету Ігор Хамар.

Упродовж засідання Вчена рада проголосувала за створення разових спеціалізованих вчених рад для захисту дисертаційних робіт та рекомендувала до друку наукові праці. Окрім того, було внесено зміни до Положення про організацію освітнього процесу у Львівському національному університеті імені Івана Франка.