Відбулося засідання Вченої ради Університету

28 лютого 2024 року відбулося засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. Головував на засіданні Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник.

Відповідно до порядку денного Вчена рада розглянула питання про присвоєння вчених звань професора і доцента науковцям Університету. Проректор з наукової роботи, академік НАН України Роман Гладишевський доповів про рішення Атестаційно-кадрової комісії, а опісля керівники структурних підрозділів виступили з рекомендаціями обраних кандидатур. Згідно з результатами таємного голосування Вчена рада підтримала кандидатури усіх претендентів на присвоєння вчених звань.

Упродовж засідання заслухали питання про Міжнародну премію імені Івана Франка, подання кандидатур на здобуття Премії Верховної Ради для молодих вчених та про підтримку кандидатів в дійсні члени (академіки) та члени-кореспонденти НАН України. Вчена рада також затвердила положення про факультети Львівського національного університету імені Івана Франка, положення про Інститут післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки.

Під час засідання проректор Роман Гладишевський представив колегам звіт про роботу спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій у 2023 році. Так, відповідно до звіту, упродовж року було створено 10 рад по захисту докторських дисертацій за 22 спеціальностями, захищено 7 докторських і 5 кандидатських дисертаційних робіт. Разом з тим, було затверджено склади 69 спеціалізованих вчених рад для разових захистів дисертаційних робіт на здобуття ступеня доктора філософії, відбулося 48 захистів дисертаційних робіт на здобуття ступеня доктора філософії. У докторантурі Університету навчається 19 докторантів, в аспірантурі – 978 аспірантів. Заслухавши звіт, Вчена рада схвалила діяльність спеціалізованих вчених рад Львівського національного університету імені Івана Франка у 2023 році. В ухвалі йдеться також про сприяння вчасному захисту дисертацій доктора філософії і докторських дисертацій аспірантами та докторантами Університету.

Традиційно проголосували за створення спеціалізованих вчених рад для разових захистів дисертаційних робіт на здобуття ступеня доктора філософії, затвердження й уточнення тем дисертацій та рекомендації до друку наукових праць, а також затвердили перелік вибіркових дисциплін з циклу загальної підготовки для студентів ІІ і ІІІ курсів (3, 4, 5, 6 семестри) денної та заочної форм здобуття освіти на 2024-2025 навчальний рік, з яким виступив перший проректор Університету Андрій Гукалюк. Андрій Федорович також представив звіт про результати заліково-екзаменаційної сесії за І семестр 2023/2024 навчального року.

Окрім того, рішенням Вченої ради створено комісію для підготовки звіту про науково-освітню діяльність Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка та комісію для підготовки звіту про навчально-виховну та наукову роботу на факультеті педагогічної освіти.