Відбулося засідання Вченої ради Університету

29 травня 2024 року відбулося чергове засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. Засідання розпочали із хвилини мовчання у пам’ять про колег, які напередодні відійшли у Вічність ‒ академіка Національної академії мистецтв України, професора і завідувача кафедри театрознавства та акторської майстерності, декана факультету культури і мистецтв (2004 – 2010 рр.) Богдана Козака та багаторічного першого проректора Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидата фізико-математичних наук, професора кафедри програмування факультету прикладної математики та інформатики, Заслуженого працівника освіти України Василя Височанського.

Під час засідання проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський вручив атестати професора та доцента викладачам Університету. Також Вчена рада підтримала ініціативу щодо  нагородження Подяками Міністерства освіти і науки України професорів Університету.

Відповідно до порядку денного, члени Вченої ради заслухали питання про присвоєння вчених звань та включення кандидата історичних наук, доцента кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського Олега Павлишина до складу колективу авторів, що висувається на здобуття Національної премії України імені Бориса Патона.

В межах засідання Вчена рада затвердила звіт про навчально-виховну та наукову роботу на історичному факультеті, з яким виступив декан факультету Руслан Сіромський.

Після цього учасники засідання заслухали питання щодо системи електронного документообігу в Університеті, яке представив проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський. Окрім того, під час засідання розглянули питання про реорганізацію Організаційно-методичного центру електронного навчання і створення Центру цифрової освіти.

Вчена рада також прийняла рішення про скликання 6 червня 2024 року Конференції трудового колективу Львівського національного університету імені Івана Франка.

Під час засідання члени Вченої ради розглянули й питання про створення Лабораторії психодіагностики та психологічної реабілітації у Львівському університеті і затвердили Положення про Лабораторію.

Окрім того, Вчена рада затвердила розподіл іменних академічних стипендій на новий навчальний рік, підтримала створення спеціалізованих вчених рад для разових захистів дисертаційних робіт для здобуття ступеня доктора філософії, проголосувала за затвердження й уточнення тем дисертацій, а також рекомендувала до друку нові наукові праці вчених Львівського університету.

Члени Вченої ради також розглянули питання про визнання Університетом здобутого в іноземному закладі вищої освіти наукового ступеня та проголосували за створення редколегії періодичного наукового видання «Математичні студії», присвяченого дослідженням в усіх галузях математики.