Відбулося засідання Вченої ради Університету

18 червня 2024 року відбулося засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. Під час засідання традиційно розглянули низку важливих для функціонування Університету питань.

Спершу Вчена рада розглянула питання щодо присвоєння вчених звань науковцям Університету. Після цього, відповідно до порядку денного, члени Вченої ради обирали науковців на посади професорів.

Ще одним питанням для розгляду стало обрання завідувачів 12-ти кафедр Університету з 9-ти факультетів. Відповідно до Закону України «Про вищу освіту», Статуту Університету та Порядку проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників Львівського національного університету імені Івана Франка у Львівському університеті було оголошено конкурс на заміщення вакантних посад завідувачів кафедр. Відповідні оголошення були розміщені на сайті Університету та у медіа. Так, згідно з чинним законодавством, завідувачів кафедр обирає за конкурсом Вчена рада Університету шляхом таємного голосування на п’ять років з урахуванням пропозицій кафедри, Вченої ради факультету та трудового колективу факультету.

Проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський ознайомив колег з висновками Атестаційно-кадрової комісії, яка власне розглядала конкурсні справи претендентів. Надалі вчений секретар Університету Ольга Грабовецька представляла кандидатури претендентів й інформувала членів Вченої ради щодо результатів голосування на засіданнях відповідних кафедр та засіданнях Вчених рад факультетів.

Опісля програмні цілі та завдання кафедр презентували претенденти на посади завідувачів кафедр біологічного, економічного факультетів, факультету електроніки та комп’ютерних технологій, факультету іноземних мов, історичного факультету,  факультету педагогічної освіти, факультету управління фінансами та бізнесу, філософського та юридичного факультетів.

Відповідно до результатів голосування Вчена рада Університету обрала на посади завідувачів кафедр:

• професорку Наталію Сибірну – завідувачкою кафедри біохімії;
  • професора Віктора Федоренка – завідувачем кафедри генетики та біотехнології;
  • професорку Ольгу Гринькевич – завідувачкою кафедри статистики;
  • професора Андрія Лучечка – завідувачем кафедри сенсорної та напівпровідникової електроніки;
  • доцентку Оксану Дзеру – завідувачкою кафедри перекладознавства та контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура;
  • доцентку Зою Баран – завідувачкою кафедри світової історії модерного часу;
  • професорку Оксану Шукатку – завідувачкою кафедри фізичного виховання та спорту;
  • професорку Наталію Ситник – завідувачкою кафедри фінансового менеджменту;
  • професорку Ірину Шевчук – завідувачкою кафедри цифрової економіки та бізнес-аналітики;
  • доцента Андрія Дахнія – завідувачем кафедри історії філософії;
  • доцента Віктора Маркіна – завідувачем кафедри кримінального права та кримінології;
  • професорку Олену Бориславську – завідувачкою кафедри конституційного права.

Також Вчена рада підтримала обрання на посаду директора Наукової бібліотеки кандидата історичних наук Олександра Седляра.

Відповідно до порядку денного, члени Вченої розглянули питання про рекомендації на посади професорів-консультантів Львівського національного університету імені Івана Франка. Окрім того, Вчена рада проголосувала за створення комісії щодо реорганізації кафедри безпеки життєдіяльності.

Щиро вітаємо колег з обранням на посади професорів, завідувачів кафедр, а також директора Наукової бібліотеки. Бажаємо професійного натхнення та снаги  зреалізувати свої головні цілі – забезпечення якості освіти та динамічний розвиток науки в Українській Державі!

Світлини: Олег Вівчарик Більше фото