Відбулося засідання Вченої ради з нагоди Дня Університету

11 жовтня 2024 року в Актовій залі відбулося урочисте засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка, присвячене відзначенню Дня Університету. 25 років тому, саме 11 жовтня, Університету було надано статус «національного».

Засідання розпочали спільним виконанням Державного Гімну України, після чого присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять студентів, аспірантів, викладачів та працівників ЛНУ ім. Івана Франка, які віддали життя за свободу й незалежність Української Держави.

До колективу Університету звернувся Ректор, академік НАН України, професор Володимир Мельник, наголосивши на вагомості того, що чверть століття тому Львівський університет здобув статус «національного». «Цей державницький акт утвердив фундаментальну роль нашого Університету в процесах націє- і державотворення України, розвитку науки й освіти. Сьогодні ЛНУ ім. Івана Франка продовжує свій динамічний розвиток, незважаючи на всі виклики часу і всупереч намаганням агресора зупинити наш поступ. В час війни місія Університету і всього колективу залишається незмінною – це щоденна відповідальна професійна діяльність, виконання наукових та освітніх завдань, національно-патріотичне виховання студентства, підтримка волонтерського руху та ініціатив, що допомагають Збройним Силам України, ветеранам та членам їхніх сімей», – зазначив Володимир Петрович.

Ректор також констатував, що попри всі виклики часу, Університет зберігає тенденцію до збільшення освітніх програм, утвердження лідерства серед українських ЗВО за кількістю поданих заяв від абітурієнтів, позитивну динаміку наукових досліджень. «У різні періоди свого становлення Львівський університет не лише утверджував звання одного з провідних закладів вищої освіти Європи, але й залишався осередком, що єднає людей, покликаних творити майбутнє науки, обстоювати державницьку ідею, долучатися до процесів націотворення, всебічного розвитку інтелектуальної і патріотичної молоді. Дякую усім представникам університетської спільноти за те, що, опираючись на моральні цінності, ідеали правди, добра і справедливості. бережете і помножуєте наші академічні традиції та з гідністю відповідаєте на виклики сучасності», – додав Володимир Мельник.

Вже традиційно з нагоди відзначення Дня Університету вченим, які зробили значний внесок у розвиток освіти та науки й сумлінно працювали на благо Університету і держави, присвоїли звання «Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка». Дипломи вручили завідувачці кафедри туризму, докторці економічних наук, професорці Марті Мальській, завідувачці кафедри європейських та регіональних студій, докторці історичних наук, професорці Наталії Антонюк, докторці філологічних наук, професорці кафедри слов’янської філології імені професора Іларіона Свєнціцького Аллі Татаренко, доктору філологічних наук, професору кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси Ярославові Гарасиму та завідувачеві кафедри адміністративного і фінансового права, докторові юридичних наук, професорові Миколі Кобилецькому.

Від імені заслужених професорів до університетської спільноти звернулася Заслужена професорка, професорка кафедри слов’янської філології імені професора Іларіона Свєнціцького Алла Татаренко: «Дозволю собі висловити подяку від імені тих, хто сьогодні отримав надзвичайно почесне звання. Університетська праця, безперечно, не є легкою, але без неї не буде Львівського національного університету імені Івана Франка. Університет завжди був моєю мрією, і вона здійснилася 45 років тому, коли я стала студенткою, а згодом і працівницею Університету. З цього часу змінювалися записи у моїй трудовій книжці, але книжка не змінювала свого місця. Це щастя. Я вчилася в прекрасних вчителів і зараз вчуся в молодих свіх колег. Університет залишається нашою спільною мрією, як і наша найбільша мрія – перемога».

Надалі щирі вітання присутнім висловив перший заступник голови Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик. «Для мене велика приємність і честь сьогодні бути з Вами, за складних умов, але в надзвичайно теплій і хорошій атмосфері відзначати День Львівського національного університету імені Івана Франка. Адже Університет далеко не лише впродовж останніх 25-ти років від дати здобуття статусу «національного», а й протягом століть свого існування об’єднував десятки поколінь науковців, педагогів, фахових людей, які зробили свій важливий внесок в розбудову не просто якоїсь конкретної галузі, а й у розвиток сучасної, незалежної, соборної України», – зазначив Андрій Годик, наголосивши на вагомій ролі Львівського університету в утвердженні духу патріотизму серед українського суспільства. Окрім того, Андрій Годик вручив Володимиру Мельнику Орден князя Ярослава Мудрого ІV ступеня, а також відзначив представників університетської спільноти Почесними грамота Кабінету Міністрів України та Подяками голови Львівської ОВА.

До колективу Львівського університету звернувся виконувач обов’язків голови Львівської обласної ради Юрій Холод. Насамперед він подякував усім Захисникам і Захисницям України, які обороняють волю і незалежність нашої держави, а також підкреслив, що чимало представників університетської спільноти сьогодні перебувають в ЗСУ, а є й ті, хто віддав своє життя за нашу Свободу. «Статус «національний» – це не просто статус, це те, що Університет має гордо пронести крізь увесь свій великий шлях. Так само як усі ми повинні пишатися, що є частиною академічної спільноти Львівського національного університету імені Івана Франка. У день нашого Університету я особливо дякую своїм наставникам, викладачам, які своєю працею і фаховістю проклали шлях у майбутнє не лише мені, а й усім випускникам ЛНУ ім. Івана Франка. Дякую за те, що Ви робите кожного дня, дякую за те, що будуєте Українську Державу», – додав Юрій Холод. До того ж, Юрій Холод відзначив представників Університету Грамотами Верховної Ради України та грамотами Львівської обласної ради.

Від Львівської міської ради університетську спільноту привітав перший заступник міського голови Андрій Москаленко. «Найважливішими в університеті є люди, які творили раніше і творять тепер ту надзвичайну академічну атмосферу. Університет сьогодні – це не просто місце, куди приходить, аби здобути знання, побудувати кар’єру, Університет – це ціла індустрія. Сюди звертаються керівники великих компаній – за розробками. інноваціями, ідеями, сюди приходять ті, хто хоче формувати майбутнє. Я завжди пишаюся тим, що є випускником Львівського університету, і в цей святковий день бажаю усій академічній спільноті нашої спільної української перемоги та сили, зреалізувати всі ідеї та починання», – зазначив Андрій Москаленко, після чого вручив подяки міського голови працівникам Університету.

Надалі упродовж засідання Ректор вручив викладачам, працівникам і студентам Університету подяки за вагомі здобутки у різних аспектах університетського життя. Окрім того, за відмінне навчання, дбайливе ставлення до української мови, популяризацію української культури та за активну громадянську позицію Володимир Петрович нагородив відзнакою Вченої ради Львівського університету студентів – магістрантку першого року навчання факультету іноземних мов Дарину Плитус, магістрантку другого року навчання факультету прикладної математики та інформатики Оксану Паляницю і магістранта другого року навчання юридичного факультету Дмитра Новака. Традиційно також подяками відзначили переможців конкурсу «Найкращий підручник і навчальний посібник Університету 2023-2024 навчального року».

Музичний супровід урочистого засідання здійснювали мистецькі колективи Університету, зокрема Народний дівочий хор «Ліра», Народний камерний оркестр, Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош».

«Щиро вітаю Вас із Днем Університету і тим святом, яке Ви робите в Університеті своєю працею, своїм відповідальним ставленням не тільки до роботи,  але й один до одного. Ми усі різні, але патріотизм, відповідальність, професіоналізм і толерантне ставлення одне до одного дають нам віру у те, що Університет подолає усі виклики», – підсумував Володимир Петрович.

На завершення урочистого засідання присутні спільно виконали «Gaudeamus».

Світлини: Олега Вівчарика та Юлії Гриценко Більше фото