У Львівському університеті відбулися “Франкові Фестини” — головний осінній фестиваль для студентів

З 7 по 11 жовтня, у тиждень, приурочений до Дня Львівського національного університету імені Івана Франка, відбувся осінній фестиваль “Франкові Фестини”. Для студентів, і насамперед для першокурсників, ця подія стала захопливим стартом у новий навчальний рік. 

Фестиваль цьогоріч проходив уперше. Ціллю організаторів – Центру маркетингу та розвитку – було познайомити студентів із університетським життям, а також із цікавими місцями, людьми й колективами, які творять нашу академічну родину. Невіддільною частиною «Франкових Фестин» стало знайомство першокурсників із важливими для студентства підрозділами Університету, яке відбулося у форматі серії дописів, що упродовж останніх кількох тижнів зʼявлялися на офіційних сторінках Університету в соціальних мережах.

У перший день фестивалю студенти мали чудову нагоду долучитись до пізнавальної й важливої зустрічі “Tad Talk” на тему “Волонтерство і бізнес у час війни: точки співпраці та спільнодії”. Спікерами події стали доцент кафедри програмування й волонтер Святослав Літинський та програмна директорка БФ “Star For Life Ukraine” Мирослава Осередчук. Модерував зустріч студент магістратури економічного факультету Борис Зорій. Далі відбувся літературно-акустичний вечір, під час якого студенти з різних факультетів продемонстрували свої таланти, декламуючи поезії, співаючи народні й сучасні пісні, граючи на музичних інструментах. Ведучим літературно-акустичного вечора став студент третього курсу навчання ОП “Сценічне мистецтво (Акторське мистецтво драматичного театру та кіно)” факультету культури та мистецтв Богдан Середенко.

Наступного дня відбувся допрем’єрний показ та обговорення документальної стрічки про “Леся Курбаса” від ютуб-проєкту “Загін Кіноманів” за участи автора ідеї та випускника Львівського університету Віталія Гордієнка. Фільм насамперед представив постать геніального українського режисера, актора та драматурга Леся Курбаса, який, незважаючи на тоталітарний режим, вивів український театр на новий рівень. Своєю творчістю він надихнув цілі покоління на сміливі звершення й режисерські рішення. Опісля студенти та всі охочі зустрілися з відомою українською поетесою Галиною Крук для розмови про літературу війни. Модерувала подію випускниця філологічного факультету Львівського університету Ярина Цоба. 

Третій день у межах “Франкових Фестин” був наповнений цікавими екскурсіями. Охочі відвідали пішохідну екскурсію «Від старого до нового Університету: львівськими стежками Франка», яку провела директорка Інституту франкознавства Наталія Тихолоз. Під час прогулянки слухачі більше дізнались про життя патрона Університету Івана Франка. Далі учасників чекала екскурсія “Таємниці Львівського університету” від директора Музею історії Університету Юрія Гудими, яка на мить перенесла відвідувачів у таємничий світ історії і традицій нашої Alma Mater. 

Четвертий день фестивалю був наповнений музикою: на всіх охочих чекав неймовірний концерт «Будьмо знайомі» за участи художніх колективів Центру культури та дозвілля університету. Слухачів дивували своїми піснями й танцями Народний ансамбль пісні і танцю “Черемош”, Народний камерний оркестр, Народна капела бандуристок “Зоряниця” та Народний дівочий хор “Ліра”. Під час концерту пролунали як добре відомі народні пісні й танці, так твори славетних українських і світових композиторів. По завершенню концерту організатори провели розіграш трьох футболок зі символікою Львівського університету від крамнички Franko Store. 

Завершальний, п’ятий, день “Франкових Фестин” презентував для учасників дві інтерактивні екскурсії: “Наукова бібліотека крізь простір і час” та “Ботанічний сад і його секрети”. Зокрема, студенти дізналися історичні факти про заснування й різні періоди історії Бібліотеки, а також побачили краєвиди саду в осінній період.

Висловлюємо щиру вдячність усім, хто долучився до співорганізації фестивалю: факультету культури та мистецтв, філологічному факультету, команді ютуб-каналу “Загін кіноманів”, Львівському академічному театру ім. Леся Курбаса, Музею історії Університету, Інституту франкознавства, Центру культури та дозвілля, зокрема, Народному ансамблю пісні і танцю “Черемош”, Народному камерному оркестру, Народній капелі бандуристок “Зоряниця” та Народному дівочому хору “Ліра”, Науковій бібліотеці, Ботанічному саду Університету, інтернет-магазину ПНЕВМАТ, Sigma Softwere University та крамничці брендованої продукції Franko Store.

Більше фото