Відбувся другий етап Всеукраїнської олімпіади Львівського національного університету імені Івана Франка з хімії

11 травня 2024 року на хімічному факультеті відбувся другий етап Всеукраїнської олімпіади Львівського національного університету імені Івана Франка з хімії. У зв’язку із оголошенням повітряної тривоги олімпіаду провели в укритті з дотриманням усіх безпекових норм.

В першому турі олімпіади, який відбувався дистанційно, взяв участь 61 учасник зі Львова та  Львівської області, Тернопільської області, Луцька та Волинської області, Дніпра, Запоріжжя, Донецької області, Івано-Франківська, Чернівецької області, Харкова та Херсону. На жаль, не всі учасники змогли приїхати на хімічний факультет для участі в другому етапі, та все ж охочих випробувати свої сили виявилось чимало: 28 осіб зі Львова та Львівської області, Волинської області, Дніпра, Запоріжжя, Івано-Франківська.

Привітав школярів проректор з наукової роботи Львівського університету академік НАН України, професор Роман Гладишевський. «Я радий, що ця олімпіада стала чудовою нагодою для усіх нас зустрітися на хімічному факультеті. У таких конкурсах важливо брати участь, адже так Ви здобуваєте більшу впевненість у собі, своїх знаннях, вчитесь відчувати радість від власних досягнень і від вивчення хімії. Я вірю у Вас, вірю у ваші знання і бажаю Вам вдало їх продемонструвати!» – звернуся до учасників олімпіади Роман Євгенович.

Про організаційні нюанси проведення заходу учасникам розповів декан хімічного факультету Григорій Дмитрів та члени журі Олімпіади: професор кафедри фізичної та колоїдної хімії Володимир Дутка, доцент кафедри неорганічної хімі Наталія Муць, доцент кафедри аналітичної хімі Богдан Стельмахович та доцент кафедри органічної хімі Микола Тупичак. А вже опісля юні поціновувачі природничих наук одержали свої завдання та взялись до вирішення хімічних задач.

Після завершення роботи декан хімічного факультету Григорій Дмитрів розповів школярам про можливості, які відкриває перед ними навчання на хімічному факультеті. Також перед ними виступили голова Студентського наукового товариства хімічного факультету Максим Кіц та представник Відділу навчання та розвитку АТ «Галичфарм» – ТМ Артеріум Ігор Калита. Опісля того представники студентського наукового товариства провели для учасників Олімпіади екскурсію хімічним факультетом, під час якої школярі дізналися про наукову діяльність різних кафедр, а також побачити цікаві хімічні досліди.

Другий етап Всеукраїнської олімпіади Львівського національного університету імені Івана Франка з хімії завершився врученням призів учасникам та переможцям від партнерів Олімпіади: Профкому студентів Львівського національного університету імені Івана Франка, компанії Єнамін, АТ «Галичфарм» – ТМ Артеріум та Наукового товариства ім. Шевченка.

Переможцями стали усі учасники Олімпіади, розділивши між собою призи та дипломи за ІІІ, ІІ та І місця, залежно від кількості набраних балів. Основною нагородою для школярів стали не дипломи і призи, а можливість познайомитись з хімічним факультетом Львівського університету, його викладачами та студентами, лабораторіями та аудиторіями. Хімічний факультет чекає на своїх нових студентів!

Світлини: Ярини Пришляк та хімічного факультету Більше фото