Відбувся семінар «Роль і значення Східного партнерства в процесі трансформації країн Східної Європи та Південного Кавказу. Досвід України»

7 жовтня 2021 року на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся науковий семінар «Роль і значення Східного партнерства в процесі трансформації країн Східної Європи та Південного Кавказу. Досвід України», який проводився в рамках міжнародного проєкту «Роль і значення Східного партнерства в процесі трансформації країн Східної Європи та Південного Кавказу».

Проєкт реалізується міжнародним консорціумом університетів, до складу якого входять Ягеллонський університет у Кракові, Єреванський державний університет, Кишинівський державний університет, Тбіліський державний університет, Львівський національний університет імені Івана Франка і Центр міжнародної безпеки та партнерства.

Семінар розпочався із виступів професора Маркіяна Мальського, декана факультету міжнародних відносин, пана Томаша Коваля, Консула з політично-економічних питань Генерального консульства Республіки Польща у Львові, професора Адріана Тишкевіча, директора Інституту політичних наук та міжнародних відносин Ягеллонського університету в Кракові, професора Пйотра Байора, заступника директора з міжнародного співробітництва Інституту політичних наук та міжнародних відносин Ягеллонського університету в Кракові, доцента Романа Вовка, заступника директора Центру міжнародної безпеки та партнерства.

Доповідачі відзначили особливості співпраці Європейського Союзу із країнами-партнерами в рамках програми Східного партнерства, розкрили механізми та напрями двосторонньої і багатосторонньої співпраці України з країнами ЄС в сучасних умовах.

Крім того, науковці наголосили на важливості співпраці між Україною та Республікою Польща в різних галузях та відзначили активну взаємодію між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Ягеллонським університетом в Кракові.

У другій частині семінару учасники робочої групи проєкту «Роль і значення Східного партнерства в процесі трансформації країн Східної Європи та Південного Кавказу» доповіли про результати своїх досліджень.

Маркіян Мальський розкрив політичні та соціально-економічні аспекти співпраці Євросоюзу з Україною в рамках Східного партнерства та її вплив на суспільно-політичні процеси в Україні. Доповідач відзначив особливості діяльності українського дипломатичного корпусу в рамках підготовки та прийняття «Угоди про асоціацію України з ЄС» а також проаналізував нові напрями міжнародної співпраці, які отримала Україна після підписання Угоди.

 

Про співпрацю України з Європейським Союзом у сфері безпеки йшлося у доповіді Романа Вовка. Зокрема, під час виступу науковець детально охарактеризував європейську політику безпеки й оборони ЄС та механізми її реалізації. Було представлено ключові напрями «Стратегії спільної безпеки» країн Євросоюзу, яка передбачає план дій до 2025 року. Доповідач представив основні досягнення України в реалізації Східного партнерства та плани на найближчу перспективу,

Після презентації учасники семінару обмінялися думками та висловили своє бачення розвитку співробітництва України з Євросоюзом, відзначили переваги і недоліки  механізмів співпраці та вказали на необхідності адаптації Східного партнерства до нових реалій у системі міжнародних відносин.

Додамо, що до семінару, який відбувався з використанням MS Teams, долучилися викладачі та студенти факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. Івана Франка.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото