Відійшов у Вічність Заслужений професор Університету  Петро Рабінович

З глибоким сумом повідомляємо, що 19 грудня 2023 року відійшов у Вічність доктор юридичних наук, академік Національної академії правових наук України, професор кафедри теорії та філософії права юридичного факультету, Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка Петро Рабінович.

Петро Мойсейович Рабінович народився 26 жовтня 1936 року у м. Києві в сім’ї службовців.

1959 року закінчив з відзнакою юридичний факультет  Львівського державного університету імені Івана Франка (нині – Львівський національний університет імені Івана Франка). Вже на першому курсі Петро Рабінович почав працювати у студентському науковому гуртку з теорії держави і права, старостою якого був протягом усіх років навчання.

У1959-1966 роках Петро Мойсейович займався практичною діяльністю за фахом: до 1962 року працював адвокатом у м. Нововолинську та у смт. Стара Вижна Волинської області, куди був скерований як молодий спеціаліст, а з 1962 до осені 1966 року – патентознавцем на підприємствах м. Києва.

З вересня 1966 року Петро Рабінович працює у Львівському університеті на посадах  асистента, доцента, а з 1981 року – професора кафедри теорії та історії держави і права.

У 1993 році Петра Мойсейовича обрано членом-кореспондентом Академії правових наук України.

З початку 90-х років минулого століття по теперішній час основним об’єктом досліджень Петра Рабіновича були загальносоціальні («природні») права людини – насамперед у їхньому загальнотеоретичному осягненні, включаючи й філософсько-правовий «вимір».

Ці дослідження помітно активізувались, дістали, так би мовити, «друге дихання», коли з ініціативи Петра Мойсейовича (активно підтриманої  академіком Ю. М. Грошевим) Президія Академії правових наук України ухвалила у червні 1996 року рішення про створення у Львові окремої Лабораторії прав людини. Майже двадцять тематичних випусків її «Праць», виданих двома серіями (перша – «Дослідження та реферати», друга – «Коментарі законодавства і прав»); низка збірок реферованих перекладів рішень Європейського суду з прав людини; участь в організації близько десяти міжнародних і національних конференцій, круглих столів, тренінгів, шістнадцять захищених кандидатських дисертацій із загальнотеоретичних проблем прав і свобод людини – такими є основні здобутки її невеличкого колективу.

Петро Мойсейович Рабінович опублікував загалом понад 1000 наукових, науково-публіцистичних, навчальних та науково-методичних праць, у тому числі 32 монографії та 35 навчальних посібників (які написані ним індивідуально або ж у співавторстві з колегами).

У 2002 році Петро Рабінович отримав звання «Заслужений професор Львівського національного університеті імені Івана Франка», крім того двічі був лауреатом Премії імені Ярослава Мудрого, яку присуджує Національна юридична академія України і президія Академії правових наук України (2004 р., 2011 р.).

У 2017 році Петра Мойсейовича нагородили Орденом «За заслуги» IIІ ступеня.

У глибокій скорботі розділяємо разом із родиною, друзями та колегами Петра Рабіновича невимовний біль утрати.