Відійшов у Вічність Заслужений професор Університету Степан Позняк

Зі сумом повідомляємо, що 2 жовтня 2024 року на 82-му році життя у Вічність відійшов Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка Степан Павлович Позняк – відомий вчений-ґрунтознавець, доктор географічних наук, організатор і багаторічний завідувач кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, Заслужений діяч науки і техніки України.

Професор Степан Позняк 27 років очолював  кафедру ґрунтознавства і географії ґрунтів, сформував наукову школу генетичного ґрунтознавства, виховав цілу плеяду вчених-ґрунтознавців, які продовжують його справу. Під науковим керівництвом Степана Павловича захищено 9 докторських і 21 кандидатську дисертації.

В творчому доробку Степана Павловича майже 400 опублікованих наукових праць, у тому числі 26 монографій. Він створив перший україномовний підручник «Ґрунтознавство і географія ґрунтів» (у 2-х томах), 5 навчальних посібників.

Степану Павловичу Позняку присвоєно звання «Почесний доктор Національного наукового центру  «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського»» та почесний член Українського товариства ґрунтознавців і агрохіміків, нагороджений знаком «Відмінник освіти України», Золотою відзнакою Польського товариства ґрунтознавців, є лауреатом нагороди Ярослава Мудрого АН Вищої школи України; був головою Львівського відділення Українського товариства ґрунтознавців і агрохіміків, почесним членом Українського географічного товариства, членом Міжнародного товариства ґрунтознавців і Європейського товариства з охорони ґрунтів.

Академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка висловлює щирі співчуття родині, колегам та близьким Степана Павловича!  Вічна йому пам’ять!

Парастас відбудеться 3 жовтня 2024 р., о 19.00 год. в каплиці Різдва Хрестителя Господнього Йоана, вул. Пекарська, 52, м. Львів.Чин похорону відбудеться 4 жовтня в селищі Олесько.