Віктор Таран: «Дуже зручно ховатися за технократами»

Про тенденції формування урядів в Україні, постмайданівські процеси та невдачі політичної еліти розповів 22 березня 2016 року на зустрічі зі студентами Львівського національного університету імені Івана Франка голова Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран.

За сприяння Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження» відомий політолог та експерт прочитав лекцію на тему: «Політична криза та її наслідки для України».

«Найбільше суспільної уваги закцентовано на подоланні пострадянських проблем, а головно на боротьбі з корупцією. Ми вже звикли до того, що суспільні виклики, які стоять перед нашою державою, випереджають впроваджувані реформи, і нам доводиться поспіхом створювати підрозділи й структури, які повинні ці зміни втілювати в життя. До того ж, міжнародне середовище постійно вимагає від нашого Парламенту та Уряду результатів подолання корупції та хабарництва, підвищення соціальних стандартів та «де-юре» і «де-факто» наближати нас до європейської спільноти».

Попри тиск міжнародної спільноти і внутрішніх потреб суспільства, наразі політики затягують реформи. Їх не цікавлять інституційні зміни, вони шукають причини невдач у конкретних людях – зазначив політолог.

Роздумуючи про динамічне середовище та виклики, які стоять перед нашою державою, Віктор Таран наголосив, що зміни залежать сьогодні не тільки від уряду, а й від змін у нас самих та навколо нас, і закликав присутніх починати зміни  з себе, робити кращими свою вулицю, район, місто.

Політолог висловив певний скепсис щодо ідеї технократичного уряду в Україні, оскільки, на його думку, «дуже зручно ховатися за технократами, бо знову не доведеться нести відповідальність».

Сподіваємось, що такі задекларовані інституційні зміни, як прийняття низки важливих законів, початок роботи Національного антикорупційного бюро України, створення Національного агентства з питань запобігання корупції стануть початком структурних і довгоочікуваних реальних змін.

Світлини: Олександри Чури Більше фото