Внутрішня мобільність студентів: враження від стажування в Донецькому національному університеті імені Василя Стуса

У рамках програми академічної мобільності студенти Львівського національного університету імені Івана Франка у період з 19 по 28 жовтня 2016 року побували у Вінниці в одному з найбільших університетів України, який тимчасово у зв’язку з воєнними подіями на сході України розташований Вінниці, – Донецького національного університету імені Василя Стуса.

«Це стажування дало змогу не тільки поспілкуватися з видатними науковцями-викладачами університету та поглибити свої знання зі спеціальності, а й знайти друзів, відчути зсередини навчальний процес у Донецькому виші», – переконана учасниця стажування – студентка ІІ курсу філологічного факультету Тереза Багай.

Студенти Львівського університету відвідували лекційні та практичні заняття, різноманітні університетські заходи, брали участь у діяльності студентського самоврядування, займались науково-дослідною роботою, спілкувалися з вченими відповідних напрямів наукових досліджень.

Особливо пізнавальними, на думку Терези Багай, були лекції зі «Вступу до прикладної лінгвістики», «Прикладна лінгвістика: фонетика», «Основ програмування», «Автоматичного опрацювання природної мови». Студентка брала участь у заняттях «Юний філолог» з підготовки школярів до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури, відвідала один із психологічних тренінгів, які періодично відбуваються у навчальному закладі з ініціативи студентів спеціальності «Психологія».

Тереза Багай із задоволенням поділилась своїми враженнями від поїздки: «У перші дні перебування у Вінниці ми ознайомилися зі структурою університету, поспілкувалися з Миколою Васильовичем Удодом, керівником стажування, проректором з науково-педагогічної, виховної та соціальної роботи ДонНУ ім. Василя Стуса та з Олексієм Чмирем, головою студентського самоврядування, які розповіли нам про вимушене перенесення Університету до Вінниці. Ми відвідали музей ДонНУ, де нам розповіли про історію навчального закладу. Ми побачили зворушливі старі фото та відео з часів, коли навчальний заклад був розташований ще в Донецьку. Приємно, незважаючи на такі складні умови, що університет продовжує рости і розвиватися на підконтрольній Україні території.

У вільний час ми оглянули місто, відвідали Краєзнавчий та Художній музеї Вінниці, садибу Пирогова, Вінницький обласний музично-драматичний театр.

На мою думку, це стажування передусім дало можливість нам, а також студентам і викладачам ДонНУ обмінятися неоціненним досвідом, який застосовуватимемо в навчальному процесі, у науковій роботі та громадському житті.

За ці дні я встигла полюбити ДонНУ, адже львів’ян тут приймали дуже гостинно й привітно. На перший погляд, здавалося, що тут все по-іншому, і це було дуже цікаво, але з іншого боку, приємно бачити, що навіть за кілька сотень кілометрів можна знайти те, що нас усіх єднає: щирість, доброзичливість, патріотизм, незламну віру в те, що незабаром прийде мир і настануть кращі часи».

Світлини: Терези Багай Більше фото