Викладачі Університету вибороли нагороди на Чемпіонаті Європи з веслування

3-7 липня 2024 року в м. Рачіце (Чехія) проходив XV Чемпіонат Європи з веслування на човнах «Дракон». Загалом у змаганнях взяли участь понад 1,5 тисячі учасників з 16 країн. Команду України представили 220 спортсменів у різних вікових категоріях: юнаки, юніори, молодь, дорослі та мастерс. В класі «мастерс 50+ та 60+» виборювали нагороди викладачі кафедри фізичного виховання та спорту факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка.

Човни «Дракон» – це великі двадцятимісні каное з головою дракона і хвостом. Під час руху попереду човна сидить барабанщик, який задає ритм веслярам. На кормі човна перебуває керманич. Історія цього виду спорту сягає в давнину на більше ніж 2000 років, а батьківщиною «Драконів» є Китай. Зараз офіційні змагання на таких каное проводять як на 10-місних, так і на 20-місних човнах на дистанціях від 200 до 2000 метрів в чоловічому, жіночому і змішаному класах.

Відтак у напруженій боротьбі в Чехії збірна команда України виборола 29 золотих, 27 срібних, 7 бронзових нагород, що дозволило піднятись на найвищу сходинку п’єдесталу та завоювати «Кубок Європейських націй» – трофей, який отримує найкраща команда за підсумками виступів на чемпіонаті.

Нагороди вибороли і викладачі Львівського університету:

• Туваков Араз Миколайович – 3 золоті, 2 срібні;
  • Мудра Віра Володимирівна – 2 золоті, 2 срібні;
  • Бенцак Любов Іванівна – 3 золоті;
  • Горлова Леся Михайлівна – 3 золоті.

Вітаємо збірну команду України та наших колег з чудовими досягненнями і зичимо нових спортивних висот!

Світлини: з галереї Чемпіонату Європи та з особистих архівів спортсменів Більше фото