«Яке прекрасне рідне слово! Воно – не світ, а всі світи»

21 лютого 2017 року, у Міжнародний день рідної мови, на факультеті педагогічної освіти Львівського університету відбулась зустріч з філологом, автором і укладачем низки довідників, підручників, перекладних словників (понад 50 найменувань), Заслуженим працівником освіти України, шевченкознавцем Миколою Зубковим.

«У день рідної мови ми повертаємо свій взір до того, чиє слово утвердило у світовій культурі самодостатню українську літературну мову – до Тараса Шевченка, українського Апостола правди і науки», – зазначила модератор зустрічі, доцент кафедри початкової та дошкільної освіти Марія Стахів.

Микола Зубков розповів присутнім про свій шлях до Шевченка: від нового прочитання текстів його творів до упорядкування та видання максимально повного зібрання поетового спадку, яке поєднало всі твори, що потрапляли під цензурування як за царату так і за радянщини. Видання «Тарас Шевченко «Кобзар»» –  результат восьмирічної роботи дослідника.

«Такої, як «Кобзар», книги не має жоден народ. Саме в ньому викладено національну програму, яка своєю високопоетичною формою має магічний вплив на загал. Це невичерпне джерело незламної віри в нашу справу для всіх поколінь нації, для «мертвих, живих і ненарождених». Ми зобов’язані правильно розуміти й засвоювати твори нашого Генія, утілювати його національно-державні помисли, а серед них найчільніший – ідею державної незалежності України», – зазначив Микола Зубов.

Упродовж зустрічі лунали вірші Тараса Шевченка у виконанні студентів факультету педагогічної освіти Оксани Клюфінської (ФПШ-31), Ірини Пошивак (ФПШ-31) та Ірини Яреми (ФПШ-23).

Заступник декана Любов Нос подякувала Миколі Григоровичу за цікаву і змістовну зустріч та наголосила на актуальності та важливості Шевченкового слова для розвитку й утвердження української мови як державної.

Більше фото