Ярослав Ткач прозвітував про роботу Студентського уряду за період 2014-2016 рр.

Під час конференції студентів Львівського національного університету імені Івана Франка, що відбулась 27 квітня 2016 року в Актовій залі, голова Студентського уряду Ярослав Ткач представив звіт про роботу студентського самоврядування за період його головування.

Серед ключових питань, на яких Ярослав Ткач закцентував увагу присутніх, – особливості навчального процесу, налагодження співпраці з ВНЗ України, участь у міжнародних проектах і програмах, результати роботи над нормативними документами, які з огляду на імплементацію нового ЗУ «Про вищу освіту» необхідно було доопрацювати.

«Студентські ради факультетів беруть активну участь у впроваджені норми щодо вибіркових дисциплін. Минулого року ми домоглися того, щоби дисципліну «Фізичне виховання» з переліку обов’язкових перевели до вибіркових. Також на засіданні Вченої ради Університету ми ініціювали збільшення кількості допустимих незадовільних оцінок на сесії і нашу пропозицію підтримали члени Вченої ради. Тож тепер за неуспішність студентів відраховують за наявності не 3, а 4 талонів», – зазначив голова Студентського уряду.

Ярослав Ткач розповів про участь представників органів студентського самоврядування у розробці проекту нового Статуту Університету й інших нормативних документів, зокрема «Тимчасового положення про освітній процес», «Положення про студентське самоврядування» та «Положення про переведення студентів на місця державного замовлення», яке зробить процедуру переведення відкритою та прозорою.

За словами лідера Студентського уряду, одним із важливих аспектів діяльності студентського самоврядування є співпраця з колегами з інших вищих навчальних закладів. «Студентський уряд ЛНУ ім. Івана Франка налагодив конструктивний діалог із представниками Студентського парламенту Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Студентського сенату Педагогічного національного університету ім. В. Стефаника та Студентською радою Донецього національного університету», – зауважив Ярослав Ткач.

У виступі голови Студентського уряду йшлося і про благодійну та волонтерську діяльність студентів, про їхню активність у культурних і національно-патріотичних заходах.

Керівник органів студентського самоврядування прозвітував про фінансову діяльність організації, детально розповівши про використання державних коштів.

Складаючи свої повноваження, Ярослав Ткач подякував адміністрації Університету за підтримку та розуміння, колективу Студентського уряду за допомогу у втіленні в життя цікавих ідей і проектів, та всім студентам, які активно долучались до ініціатив органів студентського самоврядування.

Зі словами вдячності за працю на посаді голови Студентського уряду звернувся до Ярослава Ткача Ректор Університету, професор Володимир Мельник. Володимир Петрович відзначив, що співпраця ректорату з органами студентського самоврядування завжди базувалась на засадах розуміння, толерантності й партнерства відповідно до традицій Львівського університету, що значною мірою також залежало від людей, які представляли інтереси студентства.

Ректор наголосив на небайдужому ставленні студентства, яке завжди було і є ядром Університету, а відтак і суспільства, до тих процесів, які відбуваються в Україні.

«Саме студентська молодь Львівського університету, гостро реагуючи на соціальну несправедливість і виклики сучасності, неодноразово доводила свою принципову позицію, обстоюючи національні інтереси, права та гідність громадян Української держави», – сказав Володимир Мельник.

Ректор закликав студентів Університету бути відповідальними за теперішнє, опиратись на минуле, аби впевнено дивитись у майбутнє.